نحوه اصلاح دیسک گردن به وسیله لیزر

دیسک گردن از جمله بیماری های شایعی است که به منظور درمان آن ، روش های درمانی متعددی وجود دارد. اصلاح دیسک گردن به وسیله لیزر ؛ یکی از روش های کم تهاجمی در راستای درمان دیسک گردن به شمار می رود که با توجه به محل درد و وسعت آن می توان از این روش درمانی استفاده کرد. ( جراح ستون فقرات )

این روش درمانی ، به مراتب بیشتر از سایر روش های موجود مورد توجه قرار گرفته است و به کمک آن می توان عوارض ناشی از اختلال دیسک را به حداقل رساند.
کاربرد لیزر در جراحی دیسک گردن

به طور کلی لیزر ؛ ابزاری است که از آن می توان جهت ایجاد برش جراحی ، جداسازی یا کوچک کردن برخی نسوج استفاده کرد.

در خصوص کاربرد لیزر در جراحی دیسک گردن باید گفت تکنولوژی لیزر ؛ غالبا جهت درمان دیسک گردن ، جراحی فتق دیسک گردن ، جدا کردن بخش آسیب دیده‌ دیسک و نهایتا در راستای کاهش درد ناشی از دیسک مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است استفاده از لیزر در درمان دیسک گردن ، حداقل میزان خونریزی را به دنبال داشته و دوران نقاهت کوتاهی دارد.

جراحی دیسک گردن با لیزر چه تفاوتی با جراحی دیسک گردن به روش باز دارد ؟

در جراحی دیسک گردن به روش باز ، بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار گرفته و بخشی از دیسک که دچار فتق یا بیرون زدگی شده توسط تیغ جراحی برداشته می شود.

در حالی که در جراحی دیسک گردن با لیزر ؛ بدون ایجاد برش بر روی پوست بیمار ، نور لیزر به داخل دیسک فرستاده می شود و به کمک آن از حجم بخش داخلی دیسک کاسته شده و به این ترتیب قسمت بیرون زده دیسک به موقعیت اصلی خود باز گردانده خواهد شد.

آیا تمام مبتلایان به دیسک گردن را می توان با استفاده از تکنولوژی لیزر درمان کرد ؟

به طور کلی اصلاح دیسک گردن به وسیله لیزر ، در تعداد قابل توجهی از مبتلایان به این بیماری ممکن خواهد بود و در این دسته از افراد می توان ، این روش درمانی را جایگزین جراحی به روش باز نمود.

البته لازم به ذکر است تشخیص این مسئله که بیمار ، مجاز به استفاده از این روش درمانی هست یا خیر به عهده جراح ستون فقرات می باشد.

به عنوان مثال ، برخی بیماران بنا به دلایل مختلفی مجاز به جراحی دیسک گردن به روش باز نیستند ؛ ولی انجام جراحی دیسک با لیزر برای آن ها امکان پذیر بوده و خطری به دنبال ندارد.

در مقابل ، برخی بیماران نیز با عمل لیزر قابل درمان نخواهند بود و بهترین روش جهت درمان آنان ، عمل جراحی دیسک به روش باز می باشد.