07 مارس 2020
مارس 7, 2020

اقدامات قبل از جراحی بینی

0 Comment

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی : دستیابی به بهترین نتیجه از جراحی زیبایی بینی نیازمند رعایت نکاتی قبل از عمل بینی می باشد ، به همین منظور در این مقاله به مهم ترین نکات قبل از عمل بینی اشاره شده است و بیماران مستلزم رعایت این موارد می باشند.( جراحی بینی در تبریز  )


اقدامات قبل از جراحی بینی

اولین و مهم ترین گام جهت انجام جراحی بینی ، انتخاب جراح بینی می باشد که تاثیر به سزایی در نتیجه عمل بینی دارد ؛ از این رو بیماران باید در هنگام انتخاب جراح بینی بسیار دقت کنند.
افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند ، باید سوابق پزشکی شان را در اختیار پزشک معالج خود گذاشته و او را در این باره مطلع کنند.

اقدامات قبل از جراحی بینی
اقدامات شب قبل از عمل بینی

کسانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، باید شب قبل از عمل زیبایی بینی شام سبک میل کرده و از ۸ ساعت قبل از شروع عمل بینی از خوردن و آشامیدن خودداری کنند.
بهتر است کسانی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند ، در روز قبل از عمل بینی استحمام کنند ؛ چرا که آن ها تا مدتی بعد از جراحی زیبایی بینی اجازه شستن سر خود را ندارند.

نکات روز جراحی بینی

هنگامی که بیماران به منظور انجام جراحی زیبایی بینی ، به کلینیک مراجعه می کنند باید تمامی سوابق پزشکی خود را به همراه داشته باشند.
بیماران باید از تنها مراجعه کردن به کلینیک جهت انجام جراحی زیبایی بینی ، خودداری کرده و حتما با یک همراه در آنجا حضور یابند.

مصرف دارو قبل از عمل بینی

افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند ، باید از مدتی قبل از شروع جراحی بینی مصرف برخی از داروها هم چون آسپرین ، بروفن و غیره را که سبب بروز اخلال در انعقاد خون می شوند ، ترک کنند ؛ چرا که مصرف این دسته از داروها احتمال خونریزی در اتاق عمل را افزایش می دهد.
استعمال دخانیات و الکل قبل از عمل بینی

کسانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند باید از مدتی قبل از شروع عمل بینی ، از مصرف سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل خودداری کنند ، چرا که مصرف این موارد قبل از جراحی بینی سبب بروز اخلال در اکسیژن رسانی در حین عمل زیبایی بینی می شود.
پریود بودن هنگام عمل بینی

انجام جراحی زیبایی بینی ، در دوران قاعدگی ایرادی ندارد ؛ اما به منظور راحتی خود بانوان بهتر است عمل زیبایی بینی پس از اتمام این دوران انجام شود.
تغذیه قبل از عمل جراحی بینی اقدامات قبل از جراحی بینی

در ذیل در رابطه با رژیم غذایی قبل از جراحی بینی ، به مختصر توضیح داده شده است ؛ بهتر است جهت روند صحیح جراحی بینی و دوران نقاهت آن و هم چنین دریافت نتایج مطلوب ، نکات ذیل را رعایت نمایید :

مواردی همانند سیر ، پیاز ، زیره ، زنجبیل ، فلفل قرمز ، رزماری و آویشن سبب اختلال در انعقاد خون شده و بدین ترتیب سبب افزایش خونریزی در حین عمل جراحی بینی و پس از آن می شود.

هم چنین توصیه می شود مصرف مواد غذایی حاوی فنول همچون کشمش ، چای سبز ، کلم ، بروکلی ، کاکائو و بادام زمینی پیش از جراحی بینی بسیار کاهش یابد.

توصیه می شود افراد از مصرف برخی از میوه ها همچون زردآلو ، آناناس و انار نیز پیش از جراحی بینی ، خودداری کنند.

برخی از مواد غذایی که دارای مقدار بالایی امگا سه می باشند ، نیز سبب افزایش احتمال خونریزی می شوند ؛ برخی از این موارد عبارت اند از : بادام ، گردو وسویا .