14 آوریل 2019
آوریل 14, 2019

اقدامات قبل از جراحی بینی

0 Comment

اقدامات قبل از جراحی بینی

رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی به منظور کسب نتیجه ایده آل و مطلوب و همچنین داشتن جراحی ایمن و بدون عوارض بسیار تاثیر گذار است و اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی در کیفیت بینی موثر می باشد. ( جراحی بینی )

جراحی بینی به منظور رفع نواقص و ایرادات بینی و همچنین ایجاد تناسب و هارمونی میان اجزای صورت و بینی با وجود حفظ عملکرد تنفسی بینی انجام می شود.

اقدامات قبل از جراحی بینی

انتخاب بهترین جراح بینی ، مهم ترین و اولین اقدام قبل از جراحی بینی می باشد.
در اولین جلسه مشاوه ای که با پزشک خود دارید ، تمام انتظارات و توقعات خود را با جراح مطرح نمایید.
انجام آزمایش های تجویز شده توسط پزشک را جدی بگیرید.
به مدت یک هفته قبل از جراحی بینی از مصرف دارو هایی که موجب اختلال در انعقاد خون می شوند مانند آسپرین و پروفن خودداری نمایید.
تا یک هفته قبل از جراحی بینی از استعمال دخانیات از قبیل سیگار و قلیان و همچنین مصرف هرگونه مشروبات الکلی پرهیز نمایید ؛ چرا که استعمال دخانیات باعث کم شدن اکسیژن موجود در خون شده و احتمال بروز مشکلات تنفسی در حین عمل را افزایش می دهد.
در صورت ابتلا به بیماری حتی سرما خوردگی و یا مصرف داروی خاصی ، تا بهبودی کامل جراحی را به تعویق بیاندازید و پس از بهبودی کامل برای جراحی مراجعه کنید.
چنانچه دارای سابقه بیماری خاصی هستید و یا حساسیت دارویی دارید ، جراح بینی خود را در جریان بگذارید.
لازم به ذکر است جهت داشتن جراحی ایمن ، حین عمل باید معده شما خالی باشد ؛ از این رو شب قبل از جراحی شام سبکی میل کنید و حداقل ۶ الی ۸ ساعت قبل از جراحی ناشتا باشید. در صورتی که حین عمل معده خالی نباشد ، احتمال برگشت پذیری مواد غذایی به مجاری تنفسی وجود دارد و تنفس فرد را دچار مشکل خواهد کرد.
شب قبل از جراحی بینی استحمام کنید ؛ چرا که تا چند روز بعد از انجام جراحی بینی مجاز به استحمام نیستید. همچنین در روز های اولیه بعد از جراحی بینی علاوه بر سخت بودن استحمام ، گچ بینی هم نباید خیس شود.
روز جراحی خانم ها بدون آرایش و آقایان بدون ریش و سبیل در محل جراحی حضور داشته باشند.
همچنین روز جراحی لباس راحت و دکمه دار بپوشید که موقع تن کردن به بینی فشار وارد نشود.
روز جراحی تمامی مدارک خواسته شده توسط پزشک را همراه خود داشته باشید.
روز جراحی حتما یک نفر را همراه خود بیاورید و یک ساعت قبل از عمل در کلینیک حضور داشته باشید.
لازم به ذکر است نتیجه جراحی برای هر فرد با توجه به نوع و ساختار بینی وی متفاوت می باشد و فرد باید انتظار معقولانه ای از جراحی بینی خود داشته باشد.