بین تناسب اندام و سرطان چه رابطه ای است

همانطور که میدانید تناسب اندام کار بسیار دشواریست نتایج یک بررسی جدید که توسط محققان دانشگاه جان‌هاپکینز صورت گرفته بیانگر آن است که تناسب اندام ریسک ابتلای افراد به سرطان ریه و روده بزرگ را تا میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

براساس داده‌های موجود، ریسک بروز سرطان ریه به میزان ۷۷ درصد و ریسک بروز سرطان روده بزرگ به میزان ۸۹ درصد در افرادی که تناسب اندام دارند و از یک رژیم غذایی مناسب پیروی می‌کنند، کاهش می‌یابد.

به گفته کارشناسان علمی، تناسب اندام از اقداماتی نشأت می‌گیرد که برای سلامتی مفید است؛ ورزش و غذای مناسب علاوه براینکه ریسک بروز بیماری‌های مختلف را کاهش می‌دهند عملکرد سیستم ایمنی بدن را نیز افزایش می‌دهند.

هنسی مارشال، استادیار انکولوژی دانشگاه جان‌هاپکینز این مطالعه را که در نوع خود بزرگ‌ترین پروژه تحقیقاتی سرپرستی کرده است.مارشال می‌گوید: «یافته‌های ما یکی از اولین، بزرگترین و متنوع‌ترین گروه‌ها برای بررسی تأثیر تناسب اندام بر نتایج سرطان است».

آمار انجمن سرطان آمریکا حکایت از آن دارد که سرطان روده سومین علت مرگ و میر ناشی از سرطان در ایالات متحده است و انتظار می رود بیش از ۵۱ هزار نفر بر اثر آن در سال جاری کشته شوند.طبق گفته بنیاد انگلیس، در سال ۲۰۱۲، حدود ۳۵ هزار و ۴۱۹ نفر در اثر سرطان ریه جان خود را از دست دادند.