16 سپتامبر 2020
سپتامبر 16, 2020

تزریق ژل

0 Comment

تزریق ژل

تزریق ژل ، از متدهای جوانسازی پوست می باشد که با اهدافی ؛ نظیر رفع چین و چروک ها ، جبران حجم از دست رفته چربی پوست ، رفع اسکار آکنه و جای زخم ، برجسته سازی برخی نواحی صورت نظیر لب ، گونه و چانه و مشخص کردن انحنا و زوایای صورت ؛ مورد استفاده قرار می گیرد و در صورت انجام صحیح ، جوانی و شادابی را به پوست باز خواهد گرداند. ( جوانسازی پوست در اهواز  )

به طور کلی استفاده از ژل و دیگر فیلرهای حجم دهنده پوستی ، امروزه مورد توجه خیل کثیری از افراد واقع شده و جایگاه ویژه ای در بین اقشار مختلف جامعه به خود اختصاص داده است.

لازم به ذکر است که تزریق ژل ، مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) واقع شده است و می توان اذعان داشت که در صورت انجام صحیح ، روشی ایمن و و موثر در راستای جوانسازی صورت به شمار می رود.

توجه داشته باشید که تزریق ژل ، صرفا جهت تزریق به صورت نبوده و می توان از آن جهت جوانسازی دست ها نیز بهره برد.
آیا تزریق ژل خطرناک است ؟

خیر ؛ ژل ها ، متشکل از ماده ای موسوم به اسید هیالورونیک می باشند ( اسید هیالورونیک ماده ای است که به طور طبیعی در بدن یافت می شود ) ، لذا بدن نسبت به آن واکنش منفی نشان نخواهد داد.

تزریق ژل
تزریق ژل لب

به طور کلی ، لب یکی از نواحی صورت است که با بالا رفتن سن از حجم آن کاسته شده و برجستگی آن تقلیل می یابد.

تزریق ژل لب ، گزینه ای بسیار موثر و کارآمد جهت حجم دهی و برجسته سازی لب ها می باشد که در حال حاضر استقبال گسترده ای از آن شده است.
تزریق ژل گونه

امروزه داشتن گونه هایی برجسته ، از فاکتورهای زیبایی صورت محسوب می شود و از این رو شاهد آن هستیم که بسیاری از افراد ؛ خصوصا خانم ها تمایل به داشتن گونه هایی برجسته داشته و در پی یافتن راهی جهت حجیم سازی این ناحیه از صورت می باشند.

تزریق ژل گونه ، راهکاری اثربخش در راستای حجم دهی گونه ها می باشد که با برجسته نمودن گونه ها به افزایش زیبایی چهره می انجامد.
فرآیند تزریق ژل

تزریق ژل ، نوعی تکنیک جوانسازی مطمئن می باشد که تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد.

طی فرآیند تزریق ژل ، ماده تزریق شونده توسط سوزن هایی بسیار ظریف به موضع مورد نظر تزریق می گردد و مدت زمان تزریق ، نیز بسته به محل تزریق و وسعت آن متغیر می باشد.

تزریق ژل
دوره نقاهت بعد از تزریق ژل

پس از تزریق ژل ، با موارد ذیل روبرو خواهید شد :

التهاب و کبودی مختصر در ناحیه تزریق
بی حسی موقت و قرمزی در موضع تزریق

لازم به ذکر است که موارد فوق ، از بدیهیات تزریق ژل محسوب می گردند و نباید در صورت مواجهه با آن ها دچار نگرانی شد ؛ زیرا پس از چند ساعت و تدریجا مرتفع خواهند شد.
نتایج تزریق ژل

توجه داشته باشید که نتیجه تزریق ژل ، بلافاصله پس از تزریق قابل رویت خواهد بود.

ناگفته نماند که نتایج تزریق ژل ، دائمی نبوده و به تدریج و به مرور زمان اثربخشی آن از بین خواهد رفت ؛ در نتیجه به منظور ماندگارتر کردن نتایج تزریق ژل ، باید فرآیند تزریق را تکرار کنید.
هزینه تزریق ژل

قیمت تزریق ژل ؛ به نوع ژل تزریق شده ، میزان آن و موارد متعدد دیگری وابسته است و بر اساس آن ها برآورد می گردد.

لذا پیش از معاینه بیمار از سوی پزشک متخصص ، نمی توان قیمت دقیق آن را تعیین نمود.

از این رو افرادی که خواهان انجام تزریق ژل می باشند و می خواهند از هزینه آن مطلع گردند ، باید به پزشک متخصص مراجعه نموده و تحت آنالیز و معاینه از سوی ایشان قرار گیرند.