15 اکتبر 2019
اکتبر 15, 2019

جراحی بینی استخوانی

0 Comment

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی  : بینی ها از نظر نوع شامل بینی های گوشتی و بینی های استخوانی می باشند که ما در این مقاله به معرفی بینی های استخوانی می پردازیم. ( جراح بینی سمنان )

ویژگی بینی های استخوانی :

افرادی که دارای بینی استخوانی می باشند ، پوست بینی آن ها نازک و غضروف بینی شان محکم است و هم چنین برخی از آن ها بر روی بینی خود دارای قوز یا برآمدگی نیز می باشند.

از دلایل وجود قوز در بینی ، می توان به مواردی هم چون وارد شدن ضربه به بینی و وراثت اشاره کرد.

برای انجام جراحی بینی دو روش باز و بسته وجود دارد که جراحی بینی استخوانی را می توان به هر دو روش انجام داد.

تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته ، در محل ایجاد برش بینی می باشد ؛ در روش باز ، برش های مورد نظر در پوست میانی حفره های بینی ایجاد می شود در صورتی که در روش بسته ، برشی بر روی ناحیه بیرونی بینی ایجاد نمی شود و همه برش ها داخلی می باشند.

نتیجه جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی به علت ویژگی های مخصوص به خودشان و امکان ایجاد تغییرات گسترده در ان ها ، بهترین نتیجه را از جراحی زیبایی بینی دریافت می کنند.

مدل عمل بینی استخوانی

بینی های استخوانی ، را می توان به هر سه مدل بینی طبیعی ، بینی فانتزی و بینی نیمه فانتزی جراحی کرد ؛ اما نکته قابل توجه این می باشد که به علت ویژگی های بینی استخوانی افرادی که بینی شان در این دسته قرار می گیرد ، بهترین کاندید جهت انجام جراحی بینی فانتزی هستند زیرا در بینی های استخوانی به دلیل وجود پوست نازک می توان تغییرات بسیاری را اعمال کرد به همین دلیل بیماران از انجام عمل بینی استخوانی عروسکی ، نتیجه خوبی را دریافت می کنند.

عمل بینی استخوانی با لیزر

امروزه با توجه به پیشرفت لیزر شاهد تحول بسیار عظیمی در علم پزشکی بوده ایم و همه جا صحبت از استفاده از لیزر می باشد اما متاسفانه پیشرفت لیزر تا حدی نبوده است که بتوان به وسیله آن جراحی بینی را انجام داد ؛ تنها کاربرد لیزر در جراحی بینی ، بر طرف کردن جای اسکار ناشی از عمل بینی می باشد و کاربرد دیگه ای ندارد ؛ امیدواریم با پیشرفت روز افزون علم پزشکی ، روزی بتوان جراحی بینی را با استفاده از لیزر انجام داد.

هزینه جراحی بینی استخوانی

عوامل بسیار زیادی در هزینه عمل زیبایی بینی ، تاثیر می گذارند که شامل حق الزحمه جراح بینی ، میزان ایرادات بینی ، وسعت جراحی بینی ، هزینه کلینیک ، هزینه اتاق عمل ، هزینه آزمایش ها ، هزینه داروها ، تجربه جراح بینی و غیره می شود اما لازم به ذکر می باشد که نوع بینی جزء این موارد نیست.

بسیاری از بیماران در رابطه با پرداخت هزینه جراحی زیبایی بینی توسط بیمه ، سوال می کنند در این باره باید بگوییم که بیمه هزینه هیچ کدام از جراحی های زیبایی را پرداخت نمی کند.