15 آوریل 2019
آوریل 15, 2019

جراحی بینی طبیعی

0 Comment

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی : امروزه جراحی زیبایی بینی به یک جراحی متداول و مرسوم تبدیل شده است. خیل عظیمی از مشتاقان تغییر و تحول در شکل بینی طی سالهای اخیر به مراکز پزشکی مراجعه می­کنند موضوعی که سال­ها پیش از این قابل تصور نبود.

معنی و مفهوم “جراحی بینی” و “بینی عمل شده” در نزد عموم مردم، اما متاسفانه همیشه درست و خوشایند نیست. عارضه ­ای که گریبان­ گیر طیفی از این جمعیت عمل­ شده ­ها گردیده، “بینی مصنوعی” است.

در طی سال­های گذشته نتیجه عمل­ های جراحی در بسیاری از موارد طوری بوده که نزد بعضی از افراد جامعه جراحی بینی یعنی، ایجاد بینی سربالا، نوک تیز و سوراخ های از راه دور پیدا و قوسی شبیه چکمه! آنچنان که وقتی از آن سوی خیابان عبور میکنند فریاد می­زنند که عمل شده­ اند!!

اما حقیقت این است که هدف از عمل جراحی بینی نمی­تواند مصنوعی کردن بینی باشد.هدف از راینوپلاستی، زیبایی بینی و صورت است و تصور مصنوعی ­سازی با زیبایی در تضاد است و نمی­تواند برای هیچ جراحی قابل قبول باشد.

در مقدمه تمام کتاب­ها ومنابع علمی ما تاکید شده است که جراحی زیبایی وقتی به نهایت موفقیت خود رسیده است که در پایان کار، تا آنجا که ممکن است، در عین زیبایی، “ظاهر عمل نشده” داشته باشد.

متاسفانه در بسیاری از موارد با کسانی روبرو می­شویم که در مراجعه به مطب در­خواست بینی مصنوعی و با تابلوی عمل شده دارند!

آن­ها با اصطلاحاتی از قبیل بینی عروسکی، فانتزی، خوکی، چکمه­ای پیست اسکی و غیره و یا گاهی عکس­های عجیب و غریب منظور خود را بیان می­کنند.

در چنین افرادی معمولاً مشکلات زمینه­ای روحی روانی زمینه­ ساز چنین نیازی است که پایدار نمی­ ماند و پس از عبور از بحران روحی معمولا چنین افرادی هم سرانجام به بینی طبیعی تمایل پیدا می­کنند.

جراحی بینی طبیعی

خوشبختانه طی سالهای اخیر با رشد فرهنگ عمومی در زمینه این جراحی­ها و شناخت عوارض آن و توسعه آموزش پزشکی و آگاهی­ عمومی، اکثریت مراجعین ما درخواست بینی طبیعی دارند و قبل از آنکه ما به آن­ها توصیه­ ای بکنیم خودشان به طبیعی بودن بینی اصرار دارند.

جراحی بینی طبیعی

منظوراز “بینی طبیعی” ایجاد تغییر و تحول در بینی و ایجاد بینی زیبا بر اساس معیارهای علمی زیبایی ­شناسی از نظر اندازه و شکل با حفظ تناسب صورت و حفظ عملکردهای بینی سالم است به گونه ای که در پایان یک سال پس از عمل که ترمیم بینی کامل می­شود تا آنجا که ممکن است “ظاهر عمل نشده” داشته باشد یعنی بیننده جدید در نگاه اول متوجه عمل شده بودن بینی نشود.

جراحی بینی طبیعی

بیماران عزیز قبل از اقدام به جراحی درباره سبک کار و روش جراحی جراحان مختلف تحقیق کنند و برای این کار وقت بگذارند.

موفق باشید.