06 اکتبر 2019
اکتبر 6, 2019

جراحی بینی طبیعی

0 Comment

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی : جراحی زیبایی بینی به منظور تغییر در فرم ظاهری بینی انجام می گیرد ، نکته بسیار مهم در جراحی بینی ، ایجاد تناسب بین بینی و دیگر اعضا صورت می باشد که باعث زیبایی چهره افراد می شود.

امروزه افراد بسیاری مخصوصا آقایان خواهان انجام جراحی بینی طبیعی ، می باشند ؛ منظور از جراحی بینی طبیعی این است که علاوه بر رفع ایرادات ظاهری بینی ، شکل طبیعی بینی نیز حفظ شود.

مهم ترین نکته در انجام جراحی زیبایی بینی ، میزان زاویه موجود بین لب بالا و بینی می باشد ، که باعث ایجاد مدل های متفاوت بینی از قبیل بینی طبیعی ، بینی فانتزی و بینی نیمه فانتزی می شود.

میزان زاویه موجود در لب بالا و بینی ، در بینی های طبیعی باید به  اندازه ۹۰ الی ۹۵ درجه باشد ؛ در صورتی که این فاصله بیش از این مقدار شود نوک بینی سربالا شده و بینی حالت طبیعی خود را از دست می دهد و در دسته بینی های فانتزی قرار می گیرد.

به علت عدم ایجاد تغییرات وسیع در جراحی بینی طبیعی ، بهترین کاندیدا جهت انجام این جراحی افرادی می باشند که بینی آن ها گوشتی است.

اشخاص از انجام جراحی زیبایی بینی ، اهداف متفاوتی دارند که برخی از آن ها عبارت اند از :

بزرگ یا کوچک بودن بیش از حد بینی

پهنی بینی

وجود قوز در بینی

افتادگی نوک بینی

کجی بینی

نارضایتی از جراحی بینی قبلی

انواع روش های جراحی زیبایی بینی

جراحان بینی ، برای انجام عمل زیبایی بینی از دو روش استفاده می کنند که آن ها عبارت اند از :

جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی به روش بسته

مهم ترین تفاوت میان این دو روش ، در ناحیه ایجاد برش های جراحی بینی می باشد.

کاندیدای مناسب جهت انجام جراحی زیبایی بینی

افرادی که در سلامت کامل جسمی و روحی قرار دارند.

کسانی که نسبت به جراحی زیبایی بینی دید واقع بینانه دارند.

اشخاصی که از فرم ظاهری بینی خود راضی نیستند.

هزینه جراحی زیبایی بینی

موارد بسیار زیادی از قبیل شرایط بیماران ، دستمزد جراح بینی ، میزان ایرادات بینی ، میزان گستردگی جراحی بینی ، تجربه جراح بینی ، هزینه بیمارستان یا کلینیک ، هزینه اتاق عمل ، هزینه آزمایشات پزشکی ، هزینه داروها و غیره در هزینه نهایی عمل زیبایی بینی ، تاثیر گذار هستند ؛ به همین دلیل است که می گویند هزینه جراحی زیبایی بینی پس از معاینه بیمار توسط جراح بینی مشخص می شود.

بسیاری از بیماران در رابطه با پرداخت هزینه جراحی زیبایی بینی توسط بیمه ، سوال می کنند ؛ در این باره باید بگوییم بیمه هزینه هیچ کدام از جراحی های زیبایی را پرداخت نمی کند.