26 ژانویه 2020
ژانویه 26, 2020

جراحی بینی طبیعی

0 Comment

جراحی بینی طبیعی

افرادی که خواستار جراحی زیبایی بینی خود هستند سلایق متفاوتی دارند. برخی دوست دارند دیگران متوجه عمل زیبایی بینی آن ها بشوند و بعضی دیگر مایلند جراحی بینی آن ها به گونه ای باشد که فقط ایرادات بینی برطرف گردد و فرم و ساختار بینی از حالت طبیعی خارج نگردد و به عبارتی کسی متوجه عمل زیبایی بینی آن ها نشود. به این نوع عمل بینی، جراحی بینی طبیعی می گویند. ( جراح بینی )

باید این را در نظر داشته باشید که یک عمل بینی مطلوب، رسیدن به یک بینی کوچک و باریک نیست بلکه باید میان فرم بینی با فرم صورت بیمار تناسب وجود داشته باشد. مثلا گاهی اوقات افراد از بینی سلبریتی یا شخص دیگری خوشش می آید و از پزشک خود درخواست می کند بینی او را نیز همانند بینی آن شخص تغییر دهد اما بیمار باید در نظر داشته باشد که فرم و اجزای صورت او با فرد دیگر متفاوت است پس ممکن است آن بینی در صورتش حتی زشت به نظر برسد. یک جراح بینی خوب و باتجربه در مشاوره های قبل از جراحی زیبایی بینی، بیمار را نسبت به این مسائل آگاه کرده و برای او دید واقع بینانه ایجاد می کند.

قبل از جراحی بینی این مطلب باید برای بیمار روشن شود که برای داشتن یک بینی زیبا و مطلوب، طول و پهنا و ارتفاع بینی با دیگر اجزا و جوارح صورت او تناسب داشته باشد. بدین ترتیب که فاصله ابتدای بینی تا رویش مو و فاصله نوک بینی تا چانه فرد متناسب بوده و پهنای بینی نیز با پهنای لب تناسب داشته باشد. چنانچه این تناسب ها مورد توجه قرار نگیرد، هرچند هم بینی بسیار زیبا و بدون ایراد جراحی شود اما در صورت فرد نازیبا جلوه کرده و نتیجه را تحت تاثیر منفی قرار می دهد.

ویژگی های بینی طبیعی
همانطور که می دانید جراحی زیبایی بینی سال های زیادی است که در کشور ما رواج دارد و افراد بسیاری تحت انجام این عمل زیبایی ( حالا چه بر حسب نیاز و چه بر حسب علاقه ) قرار گرفته اند به هر حال طی این سال ها مدل ها و فرم های زیادی در این زمینه محبوبیت یافته و کم کم به مرور زمان از رواج افتاده است. در این میان مدلی که همیشه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و همچنان محبوبیت دارد مدل جراحی بینی طبیعی است.

در جراحی بینی طبیعی روی پل بینی قوس ایجاد نمی شود، نوک بینی سربالا نیست و زاویه ای که با لب به وجود می آید بین ۹۰ تا ۹۵ درجه می باشد. در این مدل، جراح بینی حالت های طبیعی بینی را حفظ کرده و فقط ایرادات ظاهری و داخلی بینی را برطرف می کند، ایراداتی مانند قوز بینی، پهنای بیش از اندازه، کج بودن ظاهری بینی و افتادگی نوک آن و همچنین مشکلات داخلی بینی مثل انحراف و پولیپ و دیگر مشکلات تنفسی.

جراحی بینی طبیعی برای بینی های استخوانی و گوشتی
همانطور که می دانید بینی استخوانی به بینی گفته می شود که دارای پوستی نازک با استخوان و غضروف مستحکم باشد. نازک بودن پوست بینی های استخوانی می تواند هم مزیت باشد و هم عیب. از آن جهت مزیت است که تغییرات ایجاد شده به وضوح قابل رویت هستند و از جهتی دیگر چون کوچکترین اشتباه احتمالی را نیز نمایان می کند می تواند عیب به شمار آید.

پوست بینی های گوشتی، ضخیم بوده و شامل استخوان و غضروف ظریف است. در گذشته جراحی های بینی فقط به روش های کاهنده انجام می گرفت اما امروز با پیشرفت دانش پزشکی و روش های علمی با استفاده از تکنیک تقویت غضروف و استخوان های ضعیف نتایج جراحی های بینی گوشتی نیز بسیار رضایت بخش تر شده اند.

خبر خوب اینکه امکان جراحی بینی طبیعی برای هر دو مدل بینی یعنی استخوانی و گوشتی امکان پذیر است و معمولا جراحی بینی طبیعی دارای نتایج مثبت و مطلوب می باشد.

تفاوت های جراحی بینی طبیعی و فانتزی
بینی فانتزی یا به اصطلاح عروسکی نسبت به مدل بینی های طبیعی بسیار کوچک تر بوده و زاویه ایجاد شده با لب در جراحی بینی عروسکی ۱۰۰ درجه می باشد. همچنین برخلاف بینی طبیعی که پل بینی کاملا صاف است، پل بینی در بینی های عروسکی قوس زیادی دارد به صورتی که نوک بینی کاملا سربالا می شود.

همانطور که به نظر می رسد تغییرات قابل اجرا در جراحی بینی فانتزی نسبت به بینی طبیعی بیشتر است بنابراین نیاز به دقت و مهارت بسیار زیادی دارد اما بیمار نیز نباید انتظارات نامعقول و دور از واقعیت داشته باشد چرا که کوچک شدن بیش از اندازه بینی نیز می تواند مشکلات غیرقابل جبران در تنفس فرد ایجاد کند.

به این نکته نیز باید توجه داشت که در بینی های گوشتی به علت ضخامت پوست، تغییرات ایجاد شده در بینی خیلی به چشم نمی آید بنابراین بینی های گوشتی کیس مناسبی برای جراحی بینی عروسکی نیستند. اما در مقابل، بینی های استخوانی می توانند جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی موفقی را داشته باشند.

بهترین جراح بینی طبیعی
از آنجایی که بینی یکی از اجزای مهم و تاثیر گذار در زیبایی صورت هر فرد می باشد بنابراین چنانچه قصد جراحی زیبایی بینی خود را دارید حتما در انتخاب جراح بینی نهایت دقت و تحقیق را داشته باشید. با توجه به این که عمل زیبایی بینی از عمل های رایج و شایع در کشور ما است در نتیجه جراحان زیادی هستند که عمل زیبایی بینی انجام می دهند اما شما برای اینکه بتوانید نتیجه مطلوب و رضایت بخشی را پس از عمل بینی خود داشته باشید، بیشتر از هرچیز باید نسبت به انتخاب جراح بینی زمان بگذارید و با حوصله و وقت فراوان نسبت به جراحان زیبایی بینی بررسی های خود را انجام دهید.

برای آن که بتوانید بهترین جراح زیبایی بینی را برگزینید باید به میزان مهارت و تجربه او دقت داشته باشید و چنانچه خواستار جراحی بینی طبیعی هستید باید به دنبال جراح بینی بگردید که جراحی های زیادی را به سبک بینی طبیعی و البته با نتایج قابل قبول انجام داده باشد.

هزینه عمل بینی طبیعی
هزینه دقیق عمل بینی قبل از معاینه حضوری فرد امکان پذیر نبوده و برای اطلاع از هزینه عمل بینی باید به مطب پزشک مراجعه کنید و پس از مشاوره با پزشک مبلغ دقیق به شخص اعلام می گردد.