26 ژانویه 2020
ژانویه 26, 2020

جراحی بینی فانتزی

0 Comment

جراحی بینی فانتزی

امروزه جراحی بینی فانتزی و عروسکی طرفداران بسیاری مخصوصا در بین خانم ها پیدا کرده است . ویژگی اصلی بینی فانتزی قوس روی بینی، سربالا و کوچک بودن آن می باشد. در بینی فانتزی ، بینی فرد از حالت طبیعی خارج شده و به شکل عروسکی در می آید. ( بهترین جراح بینی کرمان )

بینی باید با دیگر اجزای صورت تناسب داشته باشد، کوچک کردن بیش از اندازه آن نه تنها باعث زیبایی نمی شود بلکه نتیجه ای عکس دارد. برای مثال اشخاصی که صورت بزرگی دارند، بینی فانتزی برای آن ها مناسب نیست.

جراحی بینی فانتزی به افرادی که بینی آنها گوشتی است توصیه نمی شود چرا که بینی آنها پوست ضخیم داشته و غضروف بینی آنها ضعیف است؛ اما کسانی که بینی آن ها استخوانی است مناسب ترین افراد برای عمل بینی فانتزی هستند.

بین بینی و لب افراد باید زاویه ۹۰ درجه باشد اما در جراحی بینی تغییر این زاویه تا ۱۰۵ درجه هم باعث زیبایی افراد می شود و باعث تفاوت بین بینی طبیعی و فانتزی می گردد.

زاویه بین بینی و لب در مدل بینی طبیعی ۹۰ الی ۹۵ درجه است در حالی که این زاویه در بینی های فانتزی ۱۰۰ تا ۱۰۵ می باشد.

لازم به ذکر است اگر زاویه بینی در مدل فانتزی بیشتر از این زاویه شود استاندارهای زیبایی را نقض می کند.

چه افرادی کاندید مناسب برای جراحی بینی فانتزی هستند ؟
افرادی که بینی های آن ها دارای پوستی نازک باشد.
کسانی که غضروف و بافت بینی آن ها محکم است.
اشخاصی که بینی آن ها استخوانی است.
کسانی که بینی غضروفی دارند.
افرادی که صورت آن ها کوچک می باشد.
ویژگی های بهترین جراح بینی
جراحی بینی فانتزی به دلیل ظریف کاری هایی که می بایست در آن ایجاد شود به طور معمول سخت تر از جراحی بینی طبیعی بوده و در صورت عدم انتخاب یک جراح بینی خوب نه تنها نتایج رضایت بخشی از آن حاصل نخواهد شد که ممکن است عوارضی همچون کوچک شدن بیش از حد در آن ایجاد شود که تنفس فرد را دچار مشکل نموده و قابل جبران نیز نباشد.

برای اینکه بتوانید بهترین جراح بینی در کرمان یا شهر مورد سکونت خود را انتخاب کنید لازم است تا از ویژگی های یک جراح بینی خوب آگاه باشید. تعدادی از این ویژگی ها را در ذیل برای تان آورده ایم:

با وجدان است:
یک جراح بینی خوب جراحی بینی فانتزی را به منظور دستیابی به منافع مالی بیشتر برای همه انجام نداده و این جراحی زیبایی را تنها برای افرادی انجام می دهد که شرایط لازم برای این عمل زیبایی بینی را داشته باشند.

مجرب و متخصص است:
بدیهی است که هر چه جراح بینی تجربه انجام جراحی بینی فانتزی بیشتری را داشته باشد مهارت بیشتری در این زمینه پیدا کرده و نتیجه به دست آمده از عمل زیبایی بینی توسط او مطلوب تر خواهد بود.

زمان لازم را برای بیمار صرف می کند:
برای اینکه نتیجه جراحی بینی رضایت فرد را به خود جلب کند باید به سلایق او نزدیک باشد. به همین دلیل جراحان بینی خوب قبل از عمل جلسه مشاوره ای را برای آگاهی از انتظارات بیماران ترتیب می دهند.

وضعیت سلامت بیمار را بررسی می نماید:
مهم ترین مسئله ای که باید در حین جراحی بینی مورد توجه قرار بگیرد، سلامت بیمار و حفظ عملکرد صحیح تنفس او می باشد لذا جراحان بینی قبل از عمل از بیمار در رابطه با سوابق بیماری، حساسیت ها و مصارف دارویی شان سوال می کنند.

بهترین جراحان بینی به طرح این پرسش ها بسنده نکرده و آزمایشاتی را نیز برای بررسی دقیق تر سلامت بیمار برایش تجویز می کنند.

با اصول زیبایی شناسی و ریاضی آشنا بوده و قدرت تصور بالایی دارد:
برای اینکه بینی بیشترین تناسب را با صورت و اجزای دیگر داشته باشد لازم است تا نسبت بین اجزا به دقت مورد بررسی قرار بگیرد که جراحان بینی برای این کار یکسری عکسبرداری از زاویه های مختلف بینی و صورت تهیه کرده و با تسلطی که بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی داشته و همچنین قدرت تصور بالایی که دارند مشکلات بینی را به بهترین شکل ممکن برطرف می کنند.

اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی
بیماران باید انتظارات خود را در مشاوره بیان کنند.
افراد باید انتظار واقع گرایانه از جراحی بینی داشته باشند.
از دو هفته قبل از مصرف پروفن پرهیز کنند.
بیماران نباید تا دو هفته قبل از جراحی بینی از سیگار استفاده کنند.
باید از نوشیدن مشروبات الکی خودداری کنند.
اگر فرد دارای بیماری خاصی می باشد باید به پزشک معالج خود اطلاع دهد.
بیماران باید در روز جراحی بینی ناشتا باشند.
بیمار باید یک ساعت قبل از جراحی در بیمارستان حضور داشته باشد.
مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی
بیماران باید داروهایی را که پزشک تجویز کرده است به طور منظم استفاده کنند.
غذاهای نرم بخورند.
تا دو هفته بعد از جراحی بینی از استعمال دخانیات پرهیز کنند.
به مدت دوهفته از مصرف الکل دوری کنند.
بهترین جراح بینی نیمه فانتزی
انتخاب جراح بینی متخصص یکی از مهم ترین کارها در جراحی بینی می باشد. با انتخاب یک پزشک متخصص می توان از عوارض بعد از جراحی بینی جلوگیری کرد.

در جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی انتخاب جراح بینی متخصص بسیار مهم می باشد، زیرا کمی افراط در کوچک کردن بینی و کوچک ترین اشتباه باعث بروز مشکلات جبران ناپذیری مانند مشکلات تنفسی می شود. یک جراح بینی متخصص باید سلامت بیمار را در اولویت قرار دهد.