05 اکتبر 2019
اکتبر 5, 2019

جراحی بینی گوشتی

0 Comment

 

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : امروزه جراحی زیبایی بینی جزء شایع ترین جراحی های زیبایی به شمار می رود و به جرات می توان گفت که ایران در این حوزه در زمره پیشتازان قرار دارد و به دلیل بکارگیری تکنیک های نوین در این جراحی و نیز تبحر و مهارت بالای جراحان بینی سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا جهت انجام جراحی زیبایی بینی به ایران مراجعه می کنند. ( جراح بینی شیراز )

اکثر افرادی که از بینی گوشتی برخوردارند و در صدد انجام جراحی بینی گوشتی می باشند عموما با این سوال مواجه هستند که آیا نتیجه جراحی بینی گوشتی دائمی است یا اینکه به مرور زمان به حالت قبلی خود بر می گردد؟ برای یافتن پاسخ پرسش فوق در این مقاله با ما همراه باشید.

جراحی بینی گوشتی

انواع بینی
به طور کلی بینی ها بر اساس جنس پوست و غضروف به دو دسته بینی های گوشتی با پوستی کلفت و غضروفی ضعیف و بینی های استخوانی با پوستی نازک و غضروفی محکم دسته بندی می شوند. بعلاوه بینی های گوشتی دارای پره هایی ضخیم با ارتفاع زیاد می باشند ، ضمنا نوک این بینی ها بزرگ بوده و پوست آن ها نیز از منافذ زیادی برخوردار است.

انواع بینی های گوشتی
بینی های گوشتی خود در دو دسته تقسیم بندی می شوند : بینی های گوشتی ای که پوست آن ها میزان زیادی چربی تولید می کند و غدد سبابه بسیاری دارد. شایان ذکر است که احتمال موفقیت آمیز بودن جراح این نوع از بینی های گوشتی بالا است. بینی های گوشتی که حجم بافت زیر پوست آن ها بالا است . در حقیقت می توان گفت که ضخامت پوست این نوع از بینی ها ناشی از غدد چربی نمی باشد. توجه داشته باشید که جراحی این نوع از بینی های گوشتی دارای حساسیت بسیاری است ، لذا بهتر است انجام آن توسط یک جراح مجرب و حاذق صورت پذیرد. به طور کلی ، افرادی که بینی گوشتی دارند هرگز نباید از نتیجه جراحی بینی توقعی نامعقول داشته باشند ، چرا که توقع دستیابی به یک بینی ظریف از بینی های گوشتی به دلیل ویژگی هایی که برای آن شرح دادیم انتظاری واقع بینانه نیست.

آیا نتیجه جراحی بینی گوشتی بازگشت پذیر است ؟
همانطور که در ابتدای مقاله قید نمودیم یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان جراحی بینی گوشتی ، احتمال بازگشت پذیری بینی به فرم قبل از جراحی می باشد. در پاسخ باید گفت که در گذشته جراحی بینی های گوشتی با هدف کوچک کردن بینی و از طریق برداشت بافت و غضروف از بینی انجام می شد ، اما امروزه در جراحی بینی گوشتی سعی شده حتی الامکان از برداشت بیش از حد غضروف بینی خودداری شود و جراحی بینی گوشتی از طریق تقویت غضروف بینی صورت گیرد تا بدین ترتیب نتیجه جراحی بینی برگشت نکرده و به صورت دائمی باشد.

جراحی بینی گوشتی

سخن آخر نتیجه جراحی بینی ارتباط تنگاتنگ و مستقیم با مهارت و تجربه جراح بینی دارد ، لذا هر قدر جراح از مهارت و تبحر بیشتری برخوردار باشد قاعدتا نتیجه جراحی نیز موفقیت آمیز تر خواهد بودف توجه داشته باشید این مسئله در جراحی بینی های گوشتی از اهمیتی دوچندان برخوردار است.