09 مارس 2020
مارس 9, 2020

جراحی زیبایی بازو

0 Comment

جراحی زیبایی بازو

جراحی زیبایی بازو ( براکیوپلاستی ) راهی برای کوچک کردن و تراشیدن بازوهای بزرگ با پوستی شل و افتاده است. طی این عمل جراحی ، پوست اضافه و آویزان بازوها برداشته شده و قسمت تحتانی بازو ، از زیر بغل تا آرنج ، مجدد فرم داده می شود. ( جراح پلاستیک تهران )

یکی از دغدغه های اغلب بانوان ، شل بودن بازوهایشان است. این افراد به دلیل داشتن بازوهای بزرگ و آویزان به هنگام پوشیدن لباس های بی آستین یا آستین کوتاه احساس خجالت و ناراحتی کرده و دچار ضعف در اعتماد به نفس خود می شوند. راه حل قطعی به منظور رفع این معضل اقدام به جراحی زیبایی بازو یا همان لیفت بازو می باشد.

جراحی زیبایی بازو

لازم به ذکر است ، شاید بتوان با رژیم های غذایی یا فعالیت های ورزشی بافت چربی بازوها را از بین برد و عضلات آن را قوی نمود اما در صورتیکه پوست خاصیت الاستیسیته خود را از دست داده باشد تنها چاره کار برای زیبایی بازو انجام جراحی براکیوپلاستی می باشد.

در مواردی ممکن است از لیپوساکشن نیز در کنار جراحی زیبایی بازو استفاده شود.
علت شل شدن بازوها چیست؟

همانطور که می دانید جاذبه زمین تاثیر بسیار زیادی در ایجاد نازیبایی در بدن و به ویژه پوست دارد ؛ به دلیل تاثیر کششی که جاذبه بر روی اجزای بدن ما ایجاد می کند ، به مرور با افتادگی و شل شدگی در نواحی بدن خود روبرو می شویم. افتادگی بازو نیز یکی از این دست آسیب ها می باشد.

از طرفی با افزایش سن ، ویژگی ارتجاعی پوست کم شده و دیگر قوام قبل را نخواهد داشت ؛ حال چنانچه فرد یک دوره کاهش وزن نیز داشته باشد ، در این صورت زیر بازوها کاملا آویزان و حالتی شبیه به بال خفاش پیدا می کند.
افراد مناسب برای انجام جراحی زیبایی بازو

چنانچه از افرادی هستید که به علل مختلف بخش زیر بازویتان دارای پوست افتاده و چربی اضافه می باشد و ظاهر آن شل ، آویزان و چروک به نظر می آید ؛ گزینه مناسبی به جهت انجام عمل جراحی زیبایی بازو می باشید.
کسانی که نیاز به جراحی براکیوپلاستی دارند به شرح زیر می باشند:

افرادی که به دلیل ژنتیک ، علارغم داشتن اندامی متناسب اما دارای بازوهای بزرگ و شل هستند.
اشخاصی که به دلیل از دست دادن وزن زیاد دچار شل شدگی در بخش زیرین بازوی خود شده اند.
کسانی که با افزایش سن و کم شدن خاصیت الاستیسیته پوست ، بازوهایشان حالت آویزان و چروک پیدا کرده است.

همچنین اشخاصی که می خواهند جراحی زیبایی بازو داشته باشند نیاز است که از شرایط زیر برخوردار باشند:

عدم مصرف دخانیات
عدم داشتن بیماری خاص
شرایط فیزیکی و روحی سالم
نتایج جراحی زیبایی بازو

طی عمل براکیوپلاستی امتیازات زیر حاصل می گردد:

حذف پوست آویزان و چروک خورده
از بین رفتن توده چربی جمع شده در زیر بازو
ایجاد بازوهای تراشیده با ظاهری سفت و قوام دار
لیفت عضلات نگهدارنده بازو و خوش فرم شدن آن ها

روش انجام عمل زیبایی بازو

عمل جراحی براکیوپلاستی با بیهوشی عمومی آغاز می گردد. سپس جراح پلاستیک بنا به صلاحدید خود و البته با توجه به شکل و میزان افتادگی بازوی بیمار ، شروع به ایجاد برش بر روی ناحیه تحت عمل می نماید. شکاف ها اغلب در داخل یا پشت بازو ایجاد می گردد ؛ این موضوع چالش برانگیزترین بخش عمل برای جراح می باشد. گاهی نیاز است برش از زیر بغل تا بالای آرنج امتداد یابد یا اینکه از بازو به سمت بدن ادامه پیدا کند یا حتی بسته به شرایط موجود امکان دارد شکاف مورد نیاز فقط محدود به زیر بغل و در اندازه کوچک تر باشد. شکل بریدگی مورد نیاز در جراحی بازو تنها به نظر پزشک و وضعیت بیمار بستگی دارد و ابدا موضوعی انتخابی از سمت بیمار نیست.

جراحی زیبایی بازو

پس از برش به وجود آمده ، جراح معالج شروع به لیفت و فرم دهی بافت نگهدارنده زمینه و بعد از آن برداشتن پوست آویزان و شل می نماید. در صورتیکه بیمار نیاز به حذف بافت چربی نیز داشته باشد ، جراح پلاستیک یا با روش جراحی یا لیپوساکشن اقدام به برداشتن چربی های اضافه نیز می کند.

در انتها و پس از پایان کار ، نوبت به بخیه زدن شکاف ایجاد شده می رسد که در این مرحله نیز جراح پلاستیک با نظر خود از بخیه های جذبی یا کشیدنی استفاده خواهد نمود. چنانچه از بخیه های کشیدنی استفاده شود ، نیاز است که بیمار پس از گذشت ۱ الی ۲ هفته پس از عمل ، برای کشیدن آن ها به مطب پزشک خود مراجعه نماید.
جراحی بازو با لیزر

همانطور که در فوق بیان شد ممکن است جراح پلاستیک برای از بین بردن چربی های بازو از روش لیپوساکشن استفاده کند. لازم به ذکر است لیپوماتیک و لیپولیزر نیست می تواند گزینه های دیگر به منظور حذف چربی های اضافه بازو باشد. در جراحی بازو با لیزر چربی هایی که تحت حرارت لیزر از بین می روند برای قسمت های دیگر بدن قابل استفاده نیستند. اما روش لیپوماتیک و لیپوساکشن اینگونه نیست.
هزینه عمل جراحی بازو

قیمت و هزینه جراحی زیبایی بازو بسته به وسعت عمل متفاوت است ؛ لذا به منظور آگاهی از هزینه آن باید ابتدا به مطب جراح پلاستیک مورد نظر خود مراجعه نموده و ویزیت شوید. جراح متخصص پس از معاینه و بررسی وضعیت بازوهایتان قیمت نهایی را به شما اعلام خواهد نمود.