05 اکتبر 2019
اکتبر 5, 2019

جراحی زیبایی بینی

0 Comment

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی : صورت جزئی از بدن می باشد که نسبت به اعضا دیگر در معرض دید بیشتری قرار گرفته است ، بینی نیز یکی از اعضای صورت است که در مرکز آن قرار گرفته و تاثیر زیادی بر زیبایی آن دارد؛ علاوه بر تاثیر بینی در زیبایی چهره ، بینی یکی از مهم ترین اعضای بدن جهت تنفس می باشد و بروز هر ایراد کوچکی در آن منجر به بروز مشکلات تنفسی می شود. ( جراحی بینی )

به علت نقش تاثیر گذار بینی در زیبای چهره ، امروزه افراد زیادی به دنبال انجام جراحی بینی هستند چرا که با تغییر در شکل ظاهری بینی علاوه بر زیباتر شدن، اعتماد به نفس آن ها نیز تا حد زیادی بالا می رود.

مشکلات قابل رفع با جراحی زیبایی بینی

با انجام جراحی بینی می توان بسیاری از مشکلات ظاهری بینی هم چون بزرگ بودن ، پهنای زیاد ، افتادگی ، کجی ، انحراف بینی ، بزرگ بودن سوراخ های بینی و غیره را بر طرف کرد.

دانستنی های جراحی زیبایی بینی

هدف از انجام جراحی بینی رفع ایرادات بینی و بهبود فرم ظاهری بینی می باشد بنابراین بیماران پس از عمل زیبایی بینی شاهد تغییرات عظیمی نخواهند بود ، در نتیجه انتظارات آن ها از عمل بینی باید واقع بینانه باشد.

بر خلاف تصورات عامه مردم انجام جراحی بینی در فصل خاصی به بیماران پیشنهاد نمی شود و آن ها می توانند در هر زمانی اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی کنند لازم به ذکر می باشد افرادی که آلرژی فصلی دارند ابتدا باید تحت نظر جراح بینی معاینه شوند اگر جراح بینی صلاح بداند فصل خاصی را جهت انجام جراحی بینی به آن ها پیشنهاد می دهد.

یکی از مهم ترین مسائل درباره جراحی بینی ، سن بیماران می باشد افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند باید پس از تکامل رشد بینی ( بعد از اتمام سن بلوغ ) اقدام به انجام جراحی بینی کنند، انجام عمل زیبایی بینی زودتر از این زمان امکان پذیر نیست.

زیرا قبل از اتمام دوران بلوغ، روند رشد بدن و هم چنین صورت فعال است و در صورت انجام عمل زیبایی بینی قبل از پایان یافتن پروسه بلوغ امکان دارد بعد از عمل بینی ، نتیجه جراحی بینی دستخوش تغییر گردد.

انواع بینی

بینی ها را با توجه ویژگی هایشان می توان در سه دسته بینی های گوشتی ، استخوانی و غضروفی قرار داد.

بینی گوشتی

از ویژگی بارز بینی های گوشتی می توان به مواردی هم چون پوست ضخیم و غضروف ضعیف اشاره کرد.

دو علت برای پوست ضخیم بینی های گوشتی وجود دارد که عبارت است از :

وجود تعداد زیادی غدد چربی
ضخیم بودن بافت پوست بینی

به علت ویژگی بینی های گوشتی نمی توان در حین جراحی بینی تغییرات بسیاری را بر روی آن ها اعمال کرد از این رو بهترین مدل برای این نوع بینی ها، جراحی بینی طبیعی می باشد.

بینی استخوانی

ویژگی بینی های استخوانی عبارت است از :

پوست نازک
غضروف محکم
قوز یا برآمدگی بر روی بینی

به علت پوست نازک بینی های استخوانی ، تغییرات بسیار زیادی را می توان بر روی آن ها اعمال کرد به همین جهت آن ها از جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی نتیجه مطلوبی را دریافت می کنند.

روش جراحی بینی

برای انجام جراحی بینی دو روش وجود دارد که آن ها عبارت اند از :

جراحی بینی باز
جراحی بینی بسته

انتخاب هر یک از این روش ها بر عهده جراح بینی می باشد و او با توجه به شرایط بیماران بهترین روش را برای آن ها انتخاب می کند.

جراحی بینی به روش باز

در حین انجام جراحی بینی باز ، جراح بینی اقدام به ایجاد برش بر روی ناحیه کلوملا ( ناحیه میانی حفره های بینی ) می کند و پس از بلند کردن پوست بینی تغییرات مورد نیاز را اعمال می کند.

جراحی بینی به روش بسته

برای انجام جراحی بینی به روش بسته جراح بینی برش ها را در ناحیه داخلی حفره های بینی ایجاد می کند بنابراین بر روی سطح خارجی پوست بینی بیمار هیچ گونه برشی ایجاد نمی شود.

جراحی بینی قیمت

هزینه جراحی زیبایی بینی ، تحت تاثیر بسیاری از عوامل تغییر می کند از این جهت قیمت مشخصی برای آن نمی توان تعیین کرد کسانی که قصد انجام جراحی بینی را دارند برای آگاهی از هزینه آن ابتدا باید توسط جراح بینی معاینه شوند سپس هزینه عمل زیبایی آن ها مشخص می گردد.