08 جولای 2020
جولای 8, 2020

جراحی زیبایی گوش

0 Comment

اتوپلاستی ، جراحی زیبایی گوش

یکی از انواع جراحی های زیبایی جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی می باشد که به منظور متقارن کردن گوش افراد، تغییر اندازه آنها یا تغییر شکل گوش ها به اندازه و شکل دلخواه انجام می شود. در نتیجه جراحی زیبایی اتوپلاستی عیوب ظاهری گوش ها از بین می رود و اگر فرد به این علت دچار کاهش اعتماد به نفس شده است، می تواند بر افزایش اعتماد به نفس و زیبایی ظاهری تاثیری به سزا داشته باشد. ( جراحی زیبایی گوش اصفهان )

جراحی اتوپلاستی تنها توسط پزشک متخصص قابل انجام است که بتواند علاوه بر حفظ شنوایی جراحی زیبایی را به بهترین نحو انجام دهد. در نتیجه آن ظاهر گوش ها به طور چشم گیری تغییر خواهد کرد.
بعضی افراد مادرزادی دچار مشکلات ظاهری گوش هستند که با توجه به پیشرفت علم هیچ جای نگرانی نیست و با عمل زیبایی اتوپلاستی به راحتی می توان مسائلی همچون بزرگی بیش از اندازه گوش ها، برآمده بودن آنها و یا تغییرات شکل در اثر آسیب های جسمانی را برطرف نمود و زیبایی ظاهری را به گوش ها بخشید.

نکته: جراحی زیبایی گوش می تواند بر روی هر دو گوش یا یکی از گوش ها انجام شود و می تواند به صورت سرپایی یا بیهوشی کامل به انجام برسد.
پیش از انجام جراحی زیبایی اتوپلاستی چه اقداماتی باید انجام داد؟
در ابتدا با مراجعه شما به جراح زیبایی معاینات لازمه پزشکی انجام خواهد شد و آزمایشات لازمه تجویز می شود. جراح زمان و هزینه جراحی زیبایی گوش را تعیین می کند. پس از ان با توجه به تایید نظر پزشک مراحل پیش از جراحی اتوپلاستی به انجام می رسد که شامل سلسسله آزمایش های مربوطه و سایر اقدامات است.

از جمله مواردی که باید پیش از عمل زیبایی گوش آنها را رعایت نمایید عبارتند از:
۱. از ۶ هفته پیش از جراحی زیبایی گوش باید سیگار کشیدن را متوقف نمایید.
۲. داروهای رقیق کننده خون همچون آسپیرین و حتی داروهای گیاهی شل کننده خون نباید استعمال شوند و از مصرف دخانیات ممانعت به عمل بیاید.
۳. تا حد ممکن باید در حفاظت آن ناحیه از پوست دقت شود.

نکته: روز جراحی بهتر است یک همراه با خود داشته باشید تا علاوه بر انجام کارهای شما، از لحاظ روانی نیز از شما حمایت کند.
نکته: اگر بخواهیم مدت زمانی برای انجام جراحی اتوپلاستی ذکر کنیم تقریبا برابر با ۲ ساعت است که طی این زمان مزشک با تخصص و مهارت ویژه اش جراحی زیبایی گوش را انجام می دهد.
در انواع گوش هایی که برآمده هستند می توان جراحی زیبایی را با بی حسی موضعی یا بیهوشی کامل بنا به خواست بیمار به انجام رسانید. در روش اول لاله گوش را با ماده بی حسی بی حس می کنند و جراحی شروع می شود. در بیهوشی ماده بیهوشی از طریق رگ بیما وارد بدن او می شود و بیمار در حالیکه متوجه فرآیند عمل نخواهد شد جراحی زیبایی گوش برای او انجام می شود.

برش های جراحی زیبایی گوش در جه نقاطی می تواند ایجاد شود؟
ابن برش ها میتواند در پشت گوش افراد یا در درون چین های درونی گوش ایجاد می شود. پزشک متخصص بنا به انتخاب مناسب محل برش و نوع آن را تعیین می کند.
غالبا شکل نامناسب یا پوست های اضافی گوش می باشد که باعث مشکلات ظاهری گوش می شود، از این رو جراحی زیبایی گوش با بریدن پوست اضافی و قرار دادن غضروف گوش در جای مناسبش انجام می شود.

دوران نقاهت پس از جراحی زیبایی گوش چگونه است؟
پس از جراحی اتوپلاستی تنها کافیست بیمار چند ساعت در بیمارستان باشد و سپس می تواند مرخص شود. مراقبت های پس از جراحی اتوپلاستی حساسیت های خاص خود را دارد. پزشک پس از عمل برای بیماری داروها و کرم های آنتی بیوتیک تجویز می کند تا از بروز هرگونه عفونت و باکتری در محل زخم جلوگیری شود.
پس از جراحی علاوه بر دارو پزشک جراح برای شما هدبند مخصوص هم تجویز می کند و طی یک هفته اول پس از جراحی می بایست به صورت شبانه روزی هدبند استفاده شود. طی هفته دوم کافیست هدبند در شب ها مورد استفاده قرار گیرد. طرز خوابیدن در دو هفته اول پس از عمل باید به صورتی باشد که فشاری به گوش ها وارد نشود.

نکته: جراحی زیبایی اتوپلاستی یکی از انواع جراحی زیبایی است که خطری در پی ندارد و علاوه بر ایجاد زیبایی سلامت بیمار نیز حفظ خواهد شد.
جراحی زیبایی گوش عوارض زیادی در پی نخواهد داشت و از جمله عارضه هایی که می توان برای آن دکر کرد خارش می باشد که در طول مدت زمان اندکی از بین می رود.