10 مارس 2020
مارس 10, 2020

جراحی لیفت صورت

0 Comment

جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت به منظور جوانسازی پوست این ناحیه بوده و به کمک آن می توان به یک چهره شاداب با پوستی صاف و بدون نقص دست یافت. لازم به ذکر است که لیفت صورت به منظور توقف روند پیری نبوده و تنها آن را به تاخیر می اندازد. ( فوق تخصص پلاستیک )

به کمک جراحی لیفت صورت ، بافت چربی زیر پوست و لایه ها و عضلات عمیق صورت قابل تغییر و جابجایی بوده و پس از آن پوست صورت کشیده می شود ؛ به این ترتیب جوانی و شادابی به چهره فرد بازمی گردد.

علل انجام جراحی لیفت صورت

همانطور که مستحضر هستید چهره هر شخص نقطه کانونی ارتباط وی با دنیای اطرافش است لذا قشنگی و جمال آن مورد توجه فرد می باشد پس مسلما هر کس تمایل دارد در دید دیگران به عنوان زیباترین زن یا جذاب ترین مرد به نظر برسد.

پوست یکی از اصلی ترین اجزای بدن به منظور نمایان کردن زیبایی و البته جوانی فرد می باشد و در این میان پوست صورت از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. بنابراین حفظ سلامت و طراوت این بخش از بدن جزء اقدامات حیاتی و گرانمایه برای اشخاص جمال طلب می باشد.

اما در این میان عواملی همچون افزایش سن ، گرانش زمین ، نور خورشید ، آلودگی های محیطی ، تنش های ناشی از زندگی و غیره وجود دارند که ناگزیر پوست را تحت تاثیر قرار داره و آن را دچار پیری و فرسودگی می کند که در پی آن چهره و ظاهر شخص نازیبا و سالخورده به نظر می رسد. در این هنگام جراحی لیفت صورت و گردن می تواند بسیار کمک کننده بوده و جوانی و شادابی را به چهره شخص بازگرداند.

مزایای جراحی لیفت صورت

افرادی که جراحی لیفت صورت انجام می دهند تغییرات باارزش و شگفت انگیزی در چهره آن ها حاصل می گردد. در ادامه به این امتیازات اشاره می کنیم:

ماندگاری بالا
برجسته شدن فک
افزایش اعتماد به نفس
از بین رفتن آثار پیری
بالا بردن برجستگی گونه
سفت شدن پوست صورت
رفع افتادگی ابرو و پیشانی
از بین رفتن چین و چروک ها
بهبودی خط خنده و چین های اطراف دهان
از بین رفتن خطوط عمیق افقی بر روی پیشانی
جوان شدن چهره و شاداب به نظر رسیدن آن ( لیفتینگ پوست صورت می تواند حدود ۱۰ تا ۱۵ سال شما را جوان تر نشان دهد )
افراد مناسب برای جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت در واقع روشی است که توسط آن می توان فرآیند پیری را معکوس نمود. بنابراین شرایط مورد نیاز برای انجام آن زمانی است که پوست شخص دچار علائم پیری شده باشد. در ادامه کسانی که برای انجام جراحی لیفت صورت انتخاب و گزینه مناسبی هستند را معرفی می کنیم:

قبل از هر چیز فردی که می خواهد جراحی لیفت صورت انجام دهد باید از نظر روحی و جسمی کاملا سالم و بدون بیماری باشد.
کسی که دارای چین و چروک های پوستی بوده و خطوط خنده و غم در صورت او عمیق شده باشد.
افرادی که به علت از دست دادن وزن زیاد آثار سالخوردگی در صورت آن ها نمایان شده است.
پوست صورت مثل پوست روی گونه یا اطراف دهان دچار شلی و افتادگی شده باشد.
افرادی که سیگاری نبوده و اهل مصرف مواد مخدر نیستند.
بهترین سن برای انجام جراحی لیفت صورت

تا زمانی که علائم پیری و سالخوردگی در چهره فرد بروز نکرده باشد جراحی لیفت صورت بی معنا است. بهترین سن برای انجام لیفت صورت معمولا بالای ۳۵ سال می باشد زیرا پس از ۳۵ سالگی ، پوست به تدریج خاصیت الاستیسیته خود را از دست داده و کم کم دچار افتادگی می شود که در این صورت با انجام جراحی لیفت صورت مجدد می توان زیبایی را به صورت خود بازگرداند.

این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که در افراد بالای ۶۰ سال که آثار پیری با شدت بیشتری در پوست صورت آن ها نمایان شده است ، ممکن است میزان موفقیت نتیجه لیفتینگ به اندازه افراد زیر ۵۰ سال نباشد لذا بهترین سن برای انجام جراحی لیفت صورت که می توان ماحصل موفقی از آن دریافت نموده ، حدودا بین ۳۵ تا نزدیک ۶۰ سال می باشد.

ماندگاری جراحی لیفت صورت

مدت زمان ماندگاری لیفتینگ پوست صورت بستگی به نوع پوست ، خاصیت ارتجاعی آن ، ژنتیک و عوامل وراثتی ، مصرف غذاهای سالم ، نوع لیفت و عوامل بسیار دیگری مثل عدم استعمال دخانیات و الکل ، میزان قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، کاهش و افزایش وزن و در کل به مراقبت های شخص از پوست خود بستگی دارد اما به طور کل دوام جراحی لیفت صورت تا ده سال یا حتی بیشتر نیز امکان پذیر می باشد.

روش های جراحی لیفت صورت

عمل لیفتینگ صورت طبق روش های زیر انجام می پذیرد:

لیفت عمقی صورت

در این نوع لیفت علاوه بر بهبود نشانه های سالخوردگی صورت ، علائم پیری نمایان شده در گردن نیز برطرف شده و غبغب فرد که دچار شل شدگی و افتادگی شده است از ظاهری بهتر برخوردار خواهد شد.

تاثیرات لیفت عمقی به مراتب قابل توجه تر و ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد بود.

لیفت میانی صورت

در این روش از لیفتینگ صورت ، بخش میانی صورت یعنی افتادگی پوست گونه برطرف شده و خطوط خنده بهبود می یابد.

لیفت پوست و بافت زیرین ( SMAS )

این روش شبیه لیفت عمیق می باشد و طی آن لایه های زیرین پوست مثل چربی و عضلات آن دستخوش تغییر می شوند.

لیفت صورت با برش محدود

در این تکنیک که به آن مینی لیفت نیز گفته می شود عمل لیفتینگ توسط برش های کوچک و جزئی انجام می پذیرد و کم تهاجمی تر است.

لیفت آندوسکوپیک

جراحی لیفت آندوسکوپیک نیز جزء روش های کم تهاجمی لیفتینگ صورت می باشد.

هزینه جراحی لیفت صورت

مثل همه عمل های زیبایی ، برای جراحی کشیدن پوست صورت قیمت مشخصی تا قبل از مراجعه حضوری به مطب دکتر تعریف نمی گردد و این هزینه معمولا به میزان وسعت منطقه تحت درمان و پیچیدگی های موجود در آن بستگی دارد. بنابراین اگر قصد انجام عمل لیفتینگ را دارید برای دریافت مشاوره و اطلاع دقیق از هزینه مینی لیفت صورت ، لیفت عمقی و دیگر روش ها نزد بهترین جراح لیفت صورت رفته و با وی مشورت نمایید.