07 مارس 2020
مارس 7, 2020

خرید جهیزیه عروس

0 Comment

خرید جهیزیه عروس

خرید جهیزیه برای همه ی عروس خانم ها از لذت بخش ترین کارهاست که انرژی، زمان و هزینه بسیار زیادی را طلب می کند. گاهی اوقات ممکن است شما بیشترین انرژی و زمان را بگذارید اما با توجه به بودجه ای که در نظر دارید، به نتیجه خوبی نرسید.

اگر قرار باشد لاکچری ترین وسایل را برای جهزیه خود تهیه کنید قطعا باید هزینه سنگینی را کنار بگذارید اما اگر کمی برنامه ریزی داشته باشید می توانید با هزینه نه چندان زیاد، جهیزیه بسیار زیبایی را جمع کنید. در این مقاله قصد داریم چندین نکته در مورد خرید جهیزیه ارزان قیمت اما زیبا و لاکچری بیان کنیم.

آیا می توان با هزینه کم، وسایل لاکچری برای جهیزیه خرید؟
شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که وسایل خانه به خصوص وسایل برقی، هزینه های سنگینی دارند پس چطور ممکن است با هزینه ی کم یک جهیزیه لاکچری تهیه کنیم!

در جواب این سوال باید بگوییم که قرار نیست همیشه با هزینه های خیلی سنگین وسایل خانه خود را تهیه کنید. در اصل مفهوم لاکچری بودن به این معنی است که یک وسیله ی کاملا نایاب و بسیار گران قیمت که حکم عتیقه را دارد تهیه کنید! در این حالت شما باید تمام هزینه ی خود را کنار بگذارید تا فقط بتوانید یک بشقاب لاکچری بخرید!

پس مفهومی که امروزه از عبارت لاکچری میان مردم جا افتاده با چیزی که در حقیقت وجود دارد کاملا متفاوت است! در نهایت می توان اینطور نتیجه گیری کرد که شیک ترین و زیباترین وسایل برای جهیزیه را با هزینه کم تهیه کنید.

با خلاقیتتان، در محیط خانه تناقض به وجود آورید!
شاید برایتان عجیب باشد اما یکی از تکنیک های چیدمان دکوراسیون منزل عروس یا به چشم آمدن وسایل این است که تناقض ایجاد کنید! لازم نیست همه چیز عالی باشد و همه جا به بهترین حالت ممکن تزیین شده باشد بلکه پیشنهاد می کنیم ابتدا واجب ترین وسایل را تهیه کنید و سپس سراغ خرده ریزها بروید.

به طور مثال می توانید برای خرید سرویس خوابتان هزینه کنید اما برای خرید وسایل پلاستیکی آشپزخانه نیازی نیست هزینه های سنگین در نظر بگیرید. هر چند که با کمی سلیقه و خلاقیت هم می توانید یک سرویس خواب ساده را به بهترین شکل ممکن و لاکچری ترین حالت تزیین کنید!

در اصل بالا بودن قیمت سرویس خواب دو نفره، نشان دهنده این نیست که این سرویس خواب خیلی زیبا و لاکچری است! گاهی اوقات شما فقط پول برند یک وسیله را پرداخت می کنید نه کیفیت ساخت آن را!

سرویس خواب از مواردی است که پیشنهاد می شود خوب بگردید و یک نمونه معمولی بخرید اما با ایده های جالب آن را تزیین کنید. به طور مثال خرید یک روتختی حریر و همچنین خرید و نصب شال تخت یا همان پرده ی تخت، نمای اتاق را زیر و رو می کند و به این شکل با هزینه ی کم، لاکچری ترین اتاق خواب را آماده کرده اید!

خرید جهیزیه,خرید سرویس خواب
خرید سرویس خواب برای جهیزیه

وسایل غیر ضروری را حذف کنید و به جای آن برای وسایل مهم هزینه کنید
قبل از اینکه در مورد تفکیک لوازم جهیزیه و تقسیم آن ها به دو قسمت ضروری و غیر ضروری صحبت کنیم، همینجا آب پاکی را روی دستتان میریزیم که اگر نگاه بی نظیر بودن نسبت به جهیزیه دارید هیچگاه راضی نخواهید شد! جهیزیه سنگین و گران قیمت قطعا تضمین خوشبختی یک زوج نیست. چه بسا زوج های بسیاری از هزینه های سنگین چشم پوشی کرده اند و بعدها کم کم زندگی خود را ساخته اند.

اما اگر شما به خاطر دل خودتان دوست دارید وسایلی زیبا، باکیفیت یا به قول امروزی ها، وسایل لاکچری داشته باشید باید از تکنیک های مختلفی که وجود دارد استفاده کنید. اولین تکنیکی که پیشنهاد می کنیم این است که از خرید وسیله های غیر ضروری خودداری کنید.

قطعا وسایل تزئینی مانند گلدان، باکس دیواری، مجسمه و موارد مشابه تاثیر زیادی در زیبایی خانه دارند اما با حذف چند مورد از این وسایل می توانید پول بیشتری ذخیره کنید و از این پول در جهت خرید وسایل واجب تر با برند بهتر استفاده کرد.

برای فضاهای خالی خانه، وسایل متفاوت بخرید
یکی از مواردی که باعث می شود چیدمان خانه عروس خیلی لاکچری به نظر برسد این است که فضاهای خالی را با بهترین وسایل لاکچری تزیین کنید. معمولا وسایلی مانند صندلی راک و گرامافون به خوبی از پس این مسئولیت بر می آیند. اگر هم سنتی پسند هستید می توانید یک میز ساده ی ارزان قیمت تهیه کنید، با یک رومیزی بلند روی آن را بپوشانید و سرویس تزئینی قوری و سماور روی آن قرار دهید.

خرید جهیزیه,خرید سرویس خواب
جهیزیه عروس

از وسایل قدیمی غافل نشوید!
وسایل قدیمی بسیار زیبا هستند و کوچکترین وسیله قدیمی، رنگ و روی متفاوتی به خانه شما می بخشد. البته نکته ی مهمی که وجود دارد این است که ابتدا مطمئن شوید که وسیله های ضروری و سنگین مانند یخچال، گاز، ماشین لباس شویی و موارد مشابه را خریده اید سپس برای این موارد هزینه کنید.

اگر قصد دارید یک جهیزیه ی لاکچری با بهترین قیمت جمع آوری کنید، ابتدا باید وسایل خوبی برای آشپرخانه تهیه کنید. بعد از اینکه خیالتان از فرش و تلویزیون و یخچال راحت شد می توانید به فکر وسایل قدیمی باشید. البته منظورمان از وسایل قدیمی این نیست که هزینه ی زیادی برای خرید یک وسیله پرداخت کنید.

گاهی اوقات ساده ترین وسیله، به اندازه لاکچری ترین وسایل، به خانه تان زیبایی می بخشد
یک وسیله خیلی ساده هم می تواند زیبایی خاصی به خانه شما بدهد. البته اگر خوب بدانید که آن را کجای خانه قرار بدهید. یکی از تکنیک ها که در خانه ی عروس خانم ها می توان از آن استفاده کرد تا وسایل تزئینی بیشتر دیده شوند این است که از شلف دیواری استفاده کنید.

شلف دیواری یا انواع باکس دیواری انتخاب بسیار خوبی برای رنگ و رو دادن به خانه هستند. البته که قرار نیست هزینه ی زیادی کنید. می توانید انواع شلف دیواری لاکچری و ارزان قیمت را در سایت بلج مشاهده کنید و در نهایت با توجه به رنگ دکوراسیون جهیزیه یکی از بهترین موارد را انتخاب کنید. در نهایت پیشنهاد ما این است که برای آرامش و آسایش خودتان هزینه کنید نه اینکه قرار است دیگران چه فکری درمورد شما داشته باشند.