26 ژانویه 2020
ژانویه 26, 2020

راینوپلاستی با تزریق ژل

0 Comment

راینوپلاستی با تزریق ژل

راینوپلاستی با تزریق ژل : بسیاری از افراد به دلایلی اعم از واهمه از تیغ جراحی ، ترس از بیهوشی ، نگرانی از عوارض عمل ، عدم توانایی در پرداخت هزینه های جراحی و غیره تمایل ندارند که که تحت عمل جراحی بینی قرار گیرند. ( متخصص پوست شیراز )

از این رو امروزه یکی از مهم ترین مباحثی که در حوزه اعمال زیبایی مطرح است ، راینوپلاستی بدون عمل جراحی می باشد.

به طوری که یکی از عمده ترین سوالاتی که افراد از متخصصین زیبایی می پرسند این است که آیا می توان بدون انجام جراحی بینی ، ایرادات بینی را مرتفع نموده و فرم بهتری به ظاهر آن بخشید ؟

در پاسخ به پرسش این دسته از افراد باید گفت که بله ، امکان بهبود فرم بینی بدون عمل جراحی وجود دارد.

راه های مختلفی اعم از تزریق ژل ، تزریق بوتاکس و نخ های لیفت به منظور راینوپلاستی بدون عمل جراحی وجود دارد ؛ اما به طور کلی از این میان ، تزریق ژل از دیگر روش ها موثرتر و کارآمدتر می باشد.

مزایای راینوپلاستی با تزریق ژل

راینوپلاستی بدون عمل جراحی به نسبت انجام جراحی ، در بازه زمانی بسیار کوتاه تری ( حداکثر ۱۰ دقیقه ) قابل انجام است و به هیچ وجه پیچیدگی های جراحی را ندارد.

راینوپلاستی با تزریق ژل ، نیازی به سپری نمودن دوران نقاهت و رعایت مراقبت خاصی ندارد.

هزینه تزریق ژل به بینی ، به مراتب کمتر از جراحی بینی می باشد.

یکی دیگر از مهم ترین مزایای تزریق ژل این است که چنانچه فردی نسبت به این مسئله که آیا تزریق ژل موجب افزایش زیبایی بینی او می شود یا خیر ، نگران باشد این امکان وجود دارد که بتوان پیش از تزریق ، در نقطه مورد نظر و نیز به همان میزانی که قرار است ژل تزریق گردد ، سرم فیزیولوژیک تزریق شود.

بدین ترتیب فرد می تواند نتایج تزریق ژل را بر روی فرم بینی مشاهده کند و در صورتی که مورد قبول او واقع شود ، نسبت به تزریق ژل اقدام نماید.

کاربردهای راینوپلاستی با تزریق ژل

افرادی که داری قوز بینی هستند می توانند با تزریق ژل در بخش های بالایی و پایینی قوز ، نسبت به اصلاح آن اقدام نموده و بدین ترتیب خط پشت بینی را کاملا صاف و بدون قوز نمایند.
برخی افراد در ناحیه مابین ابرو و بینی خود با فرورفتگی مواجه هستند ، این افراد می توانند با تزریق ژل در این نقطه به رفع این مشکل بپردازند.
افرادی که نوک بینی کوتاهی دارند می توانند با استفاده از تزریق ژل ، نوک بینی خود را برجسته تر نمایند.
کلوملا ( بخشی که مابین حفره های بینی قرار دارد ) در برخی افراد حالتی عقب رفته دارد ، با تزریق ژل می توان نسبت به بازگرداندن کلوملا به موقعیت استاندارد اقدام نمود.
زاویه بینی و لب بالای برخی افراد خیلی کم است ، این دسته از افراد می توانند با تزریق ژل در این ناحیه ، زاویه بینی و لب را اصلاح نمایند.
تزریق ژل برای اصلاح نوک بینی هایی که حالتی دو شاخه دارند می تواند بسیار موثر واقع گردد.
از تزریق ژل می توان برای اصلاح ایراداتی همچون فرورفتگی های جزئی بر روی بینی که در اثر عمل جراحی بینی پدید آمده اند ، نیز استفاده نمود.

عوارض تزریق ژل بینی

ژل هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند متشکل از هیارولونیک اسید می باشند.

از آن جایی که این ماده ، به طور طبیعی در بدن یافت می شود و در مایع بین سلول های بدن قرار دارد هیچ واکنش آلرژیکی در بدن ایجاد نکرده و با بدن سازگاری کاملی خواهد داشت و هیچ نوع عارضه ای در پی ندارد.

آیا نتایج راینوپلاستی با تزریق ژل ماندگار است ؟

در ارتباط با طول عمر تزریق ژل نیز باید گفت که ماندگاری نتایج تزریق ، بین ۶ الی ۱۰ ماه می باشد.

سخن آخر

در انتهای مقاله باید اشاره نمود که راینوپلاستی با تزریق ژل برای افرادی که درصدد ایجاد تغییرات عمده بر روی فرم بینی خود هستند و همینطور افرادی که تمایل دارند سایز بینی شان کوچک شود ، گزینه مناسبی نخواهد بود.