05 اکتبر 2019
اکتبر 5, 2019

لابیاپلاستی چیست ؟

0 Comment

لابیاپلاستی چیست ؟

لابیاپلاستی ، جزء جراحی های زیبایی واژن محسوب می شود که در سراسر جهان بسیار شایع است ؛ این جراحی به منظور جوانسازی و بهبود ظاهری اندام واژن به خصوص ناحیه لابیا انجام می گیرد.

به لبه های اطراف ناحیه واژن ، لابیا گفته می شود ؛ وظیفه لابیا ، حفاظت از دهانه واژن و ناحیه کلیتوریس می باشد.

اندام واژن از سه بخش لابیا مینور ، لابیا ماژور و کلیتوریس تشکیل شده است.

منظور از لابیا مینور ، همان لبه های درونی واژن می باشد که اگر جراحی زیبایی واژن بر روی آن ناحیه انجام گیرد ؛ آن به عنوان جراحی لابیاپلاستی مینور شناخته می شود.
لابیا ماژور ، همان لبه های بیرونی ناحیه واژن می باشد که جوانسازی آن ناحیه با نام جراحی لابیاپلاستی ماژور ، شناخته می شود.
بزرگ بودن کلیتوریس در برخی خانم ها ، موجب بروز درد و ناراحتی می شود بنابراین با انجام جراحی لابیاپلاستی و کاهش چین های اضافی موجود در این ناحیه می توان توازن و هماهنگی در ظاهر واژن ایجاد نموده و هم چنین سبب رفع درد ناشی از این عارضه شد.

عوامل بسیار زیادی در بزرگی و غیرقرینگی لبه های اطراف ناحیه واژن تاثیر گذار هستند که برخی از آن ها عبارتند از :

وراثت
زایمان
افزایش سن
اختلالات هورمونی

اندازه مشخص و استانداری برای لبه های واژن وجود ندارد زیرا اندازه آن ها بستگی به واژن بیماران دارد.

ممکن است برخی از بانوان علاوه بر از دست دادن اعتماد به نفس خود به علت داشتن لبه های بزرگ و نامتقارن در واژن ، در حین انجام ورزش یا انجام فعالیت های روزانه خود احساس درد داشته باشند به همین دلیل است که جراحی لابیاپلاستی محبوبیت یافته است ؛ آن ها می توانند با انجام این جراحی اعتماد به نفس از دست رفته خود را به دست آورند.

بعلاوه بزرگی لابیاها در برخی از بانوان ، می تواند باعث بروز مشکلاتی از قبیل عفونت واژن ، احساس درد در حین انجام رابطه جنسی در آن ها نیز شود.

در حین جراحی لابیاپلاستی ، پزشک اقدام به کوتاه کردن لبه های لابیاها می کند که در نهایت زیبایی واژن را برای بانوان به همراه می آورد.

مزایای جراحی لابیاپلاستی
افزایش اعتماد به نفس بانوان
افزایش لذت جنسی در بانوان
عدم احساس درد در حین انجام فعالیت های ورزشی
جوانسازی بافت واژن

روش های مختلفی برای انجام جراحی لابیاپلاستی ، وجود دارد که برخی از آن ها عبارت اند از :

لابیاپلاستی به روش trim : در این روش پزشک اقدام به بریدن لبه های واژن می کند و پس از اتمام جراحی لابیاپلاستی ، دو لبه را با استفاده از بخیه به یکدیگر می دوزد.
لابیاپلاستی به روش wedge : در این روش پزشک برشی به شکل V در مرکز لبه اضافی واژن ایجاد می کند و سپس اقدامات مورد نیاز را انجام می دهد.
هزینه عمل زیبایی واژن

عوامل بسیار زیادی در هزینه نهایی جراحی لابیاپلاستی ، تاثیر گذار هستند که برخی از آن ها عبارتند از : روش جراحی ، شکل لابیاهای بانوان ، میزان برش های ایجاد شده در حین جراحی و غیره.

بنابراین هزینه جراحی لابیاپلاستی ، در افراد متفاوت می باشد از این رو بانوان ابتدا باید تحت معاینه قرار گیرند سپس هزینه جراحی لابیاپلاستی آن ها مشخص شود.