18 مه 2020
می 18, 2020

لیزر موهای زائد

0 Comment

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد ، دستگاهی است که موهای ناخواسته را در معرض پالس لیزر نور قرار داده و بدین ترتیب به رفع فولیکول مو پرداخته و از رشد مجدد آن جلوگیری می کند ؛ در حال حاضر این روش به طور گسترده ای در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. ( متخصص پوست در کیانپارس )

اثرگذاری لیزر بر روی رفع موهای زائد ، نیازمند انجام آن در طی چندین جلسه می باشد.

لازم به ذکر است که انجمن متخصصان پوست آمریکا ، اعلام کرده تمامی موهای زائد در اثر انجام لیزر از بین نمی روند ، چرا که برخی از آن ها نسبت به درمان مقاوم بوده و بعضی دیگر نیز قدرت رشد مجدد پس از لیزر را دارند ؛ بنابراین می توان گفت تنها ۸۰ درصد از موهای زائد در اثر درمان با لیزر ، به طور کامل برطرف می شوند.

عوارض لیزر موهای زائد
آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست ؟

بسیاری از مراجعه کنندگان از عوارض ناشی از لیزر واهمه داشته و تصور می کنند انجام لیزر ، احتمال بروز بیماری سرطان را افزایش داده یا اینکه موجب ناباروری در بانوان می گردد ؛ در این باره باید ذکر شود که امواج لیزر ، تنها تا پیاز مو پیش می روند ؛ بنابراین اثر لیزر ، سطحی بوده و در عمق پوست نفوذ نمی کند ؛ از این رو احتمال آسیب دیدگی اندام های داخلی بدن ، در اثر انجام لیزر موهای زائد صفر درصد است.

از تنها عوارض ناشی از لیزر موهای زائد ، باید به بروز کمی قرمزی اشاره کنیم ، که آن نیز با مصرف ژل های خنک کننده از بین می رود.

در صورتی که لیزر موهای زائد ، تحت نظر متخصص پوست مجرب انجام نگیرد ؛ احتمال بروز خطراتی همانند سوختگی ، سوزش شدید و از این قبیل موارد در افراد افزایش می یابد.

نکات قبل از لیزر موهای زائد

یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با رفع موهای زائد به وسیله لیزر ، در این باره می باشد :

موهای زائد ، در اثر دو علت هورمونی و غیر هورمونی ایجاد می گردند ؛ در صورتی که علت بروز موهای ناخواسته ، دلایل هورمونی باشد ؛ در ابتدا باید فرد تحت درمان قرار گیرد ؛ در غیر این صورت نتایج مطلوبی از لیزر موهای زائد ، دریافت نخواهند کرد.

هزینه لیزر موهای زائد

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه لیزر موهای زائد ، باید به متخصص پوست مراجعه نمایید.