07 مارس 2020
مارس 7, 2020

لیپوماتیک در تهران

0 Comment

لیپوماتیک در تهران

لیپوماتیک در تهران : لیپوماتیک ، یکی از ایمن ترین و جدیدترین روش های پیکرتراشی است که به منظور لاغری موضعی در افراد انجام شده و سبب تناسب اندام در آن ها می شود ؛ لازم به ذکر است که این روش از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) به تایید رسیده است.

دکتر محمد رضا ترحمی ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی یکی از بهترین ها در این زمینه بوده و تجربه و مهارت فراوانی در این زمینه دارند ؛ افرادی که قصد انجام عمل لیپوماتیک در تهران را دارند ، می توانند به قسمت تماس با دکتر سایت مراجعه کرده و از راه های ارتباطی با ایشان مطلع شوند.

لیپوماتیک چگونه انجام می شود ؟

برای انجام عمل لیپوماتیک ، حفره ای به قطر ۲ الی ۵ میلی متر در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود و سپس از طریق آن ابزاری به نام کانولا وارد بدن شده و با ایجاد حرکات ارتعاشی سبب تکه تکه شدن سلول های چربی می شود ؛ پس از تکه تکه شدن سلول های چربی ، با استفاده از قدرت مکش ، چربی ها بیرون کشیده می شوند.

در این روش از پیکرتراشی ، از امواج اینفراسونیک جهت ایجاد نوسان و ارتعاشات به منظور جدا سازی سلول های چربی استفاده می شود.

همانطور که در فوق ذکر شد ، برای انجام عمل لیپوماتیک نیاز به ایجاد برش نمی باشد بلکه با استفاده از ایجاد حفره های بسیار کوچک انجام می گیرد ؛ انجام این روش از پیکرتراشی ، نیاز به بیهوشی عمومی نداشته و تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد.

نکته بسیار مهم در عمل لیپوماتیک ، در این باره می باشد که چربی های استخراج شده از ناحیه مورد نظر از بین نمی روند و به طور مجدد در سایر نواحی بدن مورد استفاده می باشند ؛ لازم به ذکر است چربی های استخراج شده ، پس از استاندارد شدن از طریق دستگاهی به نام سانتریفیوژ قابل استفاده می باشند.

امکان انجام عمل لیپوماتیک در کدام یک از نواحی بدن وجود دارد ؟

امکان انجام عمل لیپوماتیک ، در تمامی نواحی بدن هم چون شکم ، پهلو ، ران ، بازو ، غبغب ، باسن و غیره وجود دارد.

مزایای لیپوماتیک

لیپوماتیک نسبت به سایر روش های پیکرتراشی مزایای بسیاری دارد ، که در ذیل به آن ها اشاره شده است :

ابزار کانولا ، در این روش علاوه بر حرکات رفت و برگشتی ، دارای حرکات دورانی و لرزشی نیز می باشد.
در این روش از پیکرتراشی ، احتمال آسیب دیدگی بافت ها بسیار کم می باشد.
عمل لیپوماتیک درد ندارد.
سبب بروز خونریزی شدید در بیماران نمی شود.
پس از انجام لیپوماتیک ، چربی های باقی مانده در زیر پوست یکنواخت بوده و احتمال گلوله ، گلوله شدن آن ها وجود ندارد.
تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد.
ریسک بروز عفونت در این روش از پیکر تراشی ، بسیار کم است.
دوران نقاهت این روش طولانی مدت نیست.
نیاز به بستری ندارد.
امبولی در لیپوماتیک

در گذشته به علت استفاده از دستگاه های غیر استاندارد در روش های پیکرتراشی به منظور لاغری موضعی ، امکان وارد شدن چربی های مایع به بدن و مسدود کردن رگ های خونی وجود داشت و بدین ترتیب فرد دچار نقص عضو شده و حتی احتمال مرگ نیز وجود داشت ؛ اما در حال حاضر در روش لیپوماتیک ، به علت خروج سریع چربی های ذوب شده از بدن ، امکان آمبولی در بیماران وجود ندارد.

برگشت چربی ها پس از لیپوماتیک

عدم برگشت پذیری سلول های چربی بعد از انجام عمل لیپوماتیک ، به سبک زندگی صحیح و رژیم غذایی سالم در افراد بستگی دارد ؛ اما در حالت کلی می توان گفت انجام لیپوماتیک ، سبب رفع سلول های چربی در ناحیه مورد نظر می شود ؛ بنابراین افزایش وزن نیز سبب برگشت چربی ها در آن ناحیه نشده و در صورت افزایش وزن بیماران دچار چاقی در سایر نواحی بدن می شوند.

عوارض لیپوماتیک

همانطور که گفته شد لیپوماتیک ، روشی ایمن است که به تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده است ؛ بنابراین انجام این روش از پیکرتراشی سبب بروز عوارض در بیماران نمی شود ؛ لازم به ذکر است که احتمال بروز کمی تورم ، کبودی و سوزش پس از انجام لیپوماتیک وجود داشته که به سرعت برطرف می شود و جای هیچ گونه نگرانی در این باره وجود ندارد.

مطالب فوق در صورتی صحت می یابند که پزشک معالج بیمار ، تجربه و مهارت کافی در این زمینه داشته باشد ؛ در غیر این صورت احتمال بروز عوراضی که در ذیل به آن ها اشاره شده است ، وجود دارد.

تغییر رنگ پوست
بی حسی
درد شدید
عفونت
سوختن قسمتی از بافت بدن
هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک ، در افراد بسته به پارامترهای گوناگونی متغیر می باشد ؛ از این رو کسانی که قصد اطلاع از هزینه لیپوماتیک را دارند ، باید به جراح پلاستیک مراجعه کرده و پس از انجام معاینات مورد نیاز ، هزینه عمل لیپوماتیک در آن ها مشخص می گردد.