08 جولای 2020
جولای 8, 2020

پروتز سینه

0 Comment

پروتز سینه

جراحی پروتز سینه به منظور افزایش سایز سینه های خانم ها انجام می شود. در این روش پروتز ها در قسمت تحتانی بافت سینه یا ماهیچه آن قرار داده می شوند و سینه ها را بزرگ تر خواهد کرد. از این جراحی می توان به منظور بازسازی شکل سینه افرادی که بر اثر عوامل مختلفی همچون سرطان بخشی یا قسمتی از حجم سینه خود را از دست داده اند نیز استفاده کرد. ( فوق تخصص جراحی پلاستیک )

مزیت های پروتز سینه
افزایش اندازه سینه ها
متقارن شدن اندازه دو سینه
تنظیم سایز سینه پس از بارداری و زایمان
بازسازی حجم از دست رفته سینه بر اثر جراحی یا بیماری هایی همچون سرطان
افزایش اعتماد به نفس افراد
پروتز سینهانواع پروتز های سینه
به طور کلی انواع مختلفی پروتز وجود دارد که هر یک از جهت های مختلف تفاوت هایی با یکدیگر دارند.

پروتز های سالین
ماده درونی این پروتز ها از محلول استریل آب و نمک است و در صورت سوراخ شدن ، پروتز فرو ریخته و بدن به طور طبیعی سالین را جذب و دفع می کند. البته امروزه استفاده از پروتز های آب نمکی یا سالینی منسوخ شده و دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد.

پروتز های سیلیکونی
این پروتز ها متشکل از ژل سیلیکون هستند. باف این ژل بسیار مشابه با بافت طبیعی سینه است. پس از کارگذاری پروتز سیلیکونی ، بیمار موظف است هر چند وقت یکبار به منظور ویزیت و معاینه مجدد به پزشک خود مراجعه نماید.

این پروتز ها تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را داشته و برای بانوان بالای ۲۲ سال مناسب است.

از نظر شکل ظاهری پروتز های سینه به سه نوع تقسیم بندی می شوند :
پروتز های قطره اشکی
این نوع پروتز که در دسته پروتز های سیلیکونی قرار دارند ، به صورت اشک بوده و دایره ای نیستند. همچنین ژل آن ها غلیظ تر است و مستحکم تر می باشد. در واقع قسمت پایینی پروتز در مقایسه با بالای آن برآمده تر است ولی قسمت فوقانی آن باریک تر می باشد.

در صورت چرخش این پروتز ، ظاهری غیرطبیعی پیدا کرده و نیازمند جراحی ترمیمی می شود. لازم به ذکر است برای گذاشتن این پروتز برش بزرگ تری به روی پوست ایجاد می شود.

پروتز های گرد
همانطور که از اسم این نوع پروتز پیداست ، شکل ظاهری آن ها کاملا گرد بوده و میزان گردی و پری پروتز در همه قسمت ها یکسان است. احتمال چرخش و تغییر شکل در این پروتز بسیار کمتر است.

آیا پروتـز سینه درد دارد؟
به طور کلی پس از هر عمل جراحی بیمار با شدت های مختلفی درد مواجه می شود. بنابراین جراح پس از جراحی حتما برای بیمار مسکن تجویز می کند.

توجه داشته باشید که برای کنترل درد خود به هیچ عنوان خودسرانه دارویی را مصرف نکنید. خصوصا دارو هایی همچون بروفن یا آسپرین که غلظت خون را کاهش داده و سبب کبودی بیشتر و حتی خونریزی می شوند.

در صورتی که با مصرف مسکن هم درد بهبود نیافت و غیر قابل تحمل شد ، فورا به جراح سینه خود اطلاع دهید.

لازم به ذکر است شدت و میزان درد برای همه یکسان نیست و بستگی به عوامل زیر دارد :
سایز پروتز
محل قرارگیری پروتز
روش جراحی پروتز سینه
انقباض کپسولی و غیره.