01 سپتامبر 2020
سپتامبر 1, 2020

کاشت مو

0 Comment

درباره کاشت مو

کاشت مو : ریزش مو ؛ از جمله مشکلاتی است که می تواند سبب ایجاد تنش و نگرانی در افراد گردد. اشخاصی که با ریزش مو ، کم پشتی موها و طاسی مواجه هستند ؛ همواره درصدد یافتن راهکاری دائمی و موثر در راستای درمان موارد مذکور می باشند. ( کاشت مو در تهران )

امروزه راه های متعددی به منظور پیشگیری از ریزش مو ، درمان کم پشتی مو و طاسی وجود دارد که در این میان ؛ کاشت مو ، تنها روشی است که دارای نتایجی دائمی و در عین حال کاملا طبیعی می باشد و می توان از آن برای درمان و ترمیم موهای از دست رفته استفاده نمود.

لازم به ذکر است که کاشت مو ، محدود به کاشت موی سر نبوده و از آن می توان جهت پرپشت کردن ابرو ، ریش و سبیل نیز استفاده کرد.

کاشت موی طبیعی یا پیوند موی طبیعی در حقیقت ، به عنوان نوعی عمل ایمن و محبوب در دنیا به شمار می رود که مقصود از آن ؛ برداشت موی طبیعی و سالم از بانک موی خود فرد و کاشت آن در محل هایی که با کم پشتی یا طاسی مواجه است می باشد.

علل ریزش مو
ریزش مو می تواند ناشی از علل بسیاری باشد که شایع ترین آن ها عبارتند از :

اختلالات هورمونی
اختلالات و بیماری های تیروئیدی
بیماری ها و مشکلات روحی – روانی
مصرف برخی داروهای خاص
و برخی اعمال جراحی
توجه داشته باشید که علل ریزش مو ؛ تنها محدود به موارد فوق نشده و موارد ذیل نیز می توانند در ایجاد ریزش مو اثر گذار باشند :

استحمام با آب با دمای نامناسب
استفاده از برس های خشن و نامناسب
استفاده از حالت دهنده ها و رنگ کننده های مو
کشیده شدن بیش از حد موها در هنگام بستن مو
استفاده مداوم از سشوار ، اتوی مو و مواردی از این قبیل
روش های کاشت مو
در حال حاضر کاشت مو از طریق روش های مختلفی انجام پذیر است که معمولا همه این روش ها ، به نتایج بهینه و مطلوبی منتج شده و رضایت خاطر بیماران را به دنبال دارند.

تفاوت اصلی در روش های کاشت مو در واقع ، در متد و تکنیکی است که از طریق آن ؛ اقدام به برداشت گرافت ها می گردد.

ناگفته نماند که برداشت صحیح و اصولی گرافت ها تاثیر بسزایی بر روی نتیجه کاشت مو و کیفیت آن دارد.

بهترین روش کاشت مو
بهترین روش کاشت مو ؛ روشی است که نتایجی قابل قبول را برای افراد به ارمغان آورد.

به طور کلی نمی توان در ارتباط با این مقوله یک نظر قطعی ارائه داد ؛ چرا که هر یک از روش های موجود از مزایا و معایب خاص خود برخوردارند و باید بر اساس نیاز بیمار ؛ اقدام به انتخاب روش مناسب ، صورت پذیرد.

پیش از کاشت مو ؛ در جلسه مشاوره ، فرد تحت معاینات لازم و تخصصی قرار گرفته و با توجه به نوع و الگوی ریزش مو ، روش مناسب کاشت مو برای وی تعیین می گردد.

شایان توجه است که تصمیم گیری در خصوص انتخاب مناسب ترین روش کاشت مو نهایتا با مشورت فرد انجام می شود ؛ البته توصیه می گردد که افراد در راستای دستیابی به نتایج ایده آل از پیوند مو ، با توجه به صلاحدید پزشک خود عمل نمایند.

کلینیک فرهمند بهترین کلینیک کاشت مو و از برترین کلینیک های پوست و مو در تهران به شمار می رود که در زمینه پیوند موی طبیعی با بکارگیری متبحرترین و مجرب ترین کادر درمانی و با بهروه وری از پیشرفته ترین فناوری ها و تکنیک های بروز دنیا ، با هدف تحقق بهترین نتایج از کاشت مو با حداقل آسیب و هزینه ؛ در حال فعالیت و ارائه خدمات بهینه به مراجعین محترم می باشد.

نتیجه کاشت مو
مشاهده نتایج پیوند موی طبیعی ، نیازمند گذشت زمان می باشد و قاعدتا طی ماه های ابتدایی کاشت مو ؛ تراکم موهای کاشته شده ، پایداری و ثبات مورد نظر را نداشته و به تدریج و غالبا پس از یکسال نتیجه نهایی کاشت مو به وضوح قابل رویت خواهد بود.

آیا امکان ریزش موهای کاشته شده وجود دارد ؟
خیر ؛ از آن جا که گرافت مو از بانک موی پشت سر برداشته می شود ( در ناحیه پشت سر ، گیرنده های هورمون DHT وجود نداشته و در نتیجه موهای این ناحیه از سر در برابر ریزش ، مقاوم بوده و مستعد ریزش نیستند ) ، به جرأت می توان اذعان داشت که موهای کاشته شده کاملا دائمی بوده و هرگز در آینده دچار ریزش نخواهند شد.

آیا در محل کاشت مو اثری از زخم ناشی از عمل باقی می ماند ؟
خیر ؛ زخم ها و حفره های ایجاد شده در عمل پیوند مو کاملا ظریف هستند ، لذا اثری از آن ها به جا نخواهد ماند.

آیا عمل کاشت مو درد دارد ؟
خیر ؛ پیوند مو تحت بیحسی موضعی انجام شده و از این رو فرد در حین انجام آن دردی احساس نخواهد کرد و در پایان عمل نیز پزشک معالج از طریق تجویز داروهای مسکن ، اقدام به پیشگیری و کنترل درد احتمالی ناشی از عمل خواهد نمود.