۱۰ نکته برای افزایش اعتماد به نفس

به طور خلاصه اعتماد به نفس، نظر شما نسبت به خود و توانایی هایتان است که می تواند بالا، پایین یا در حد وسط باشد. و اگر در این مورد دچار مشکل هستید نیاز به راهکارهایی برای افزایش اعتماد به نفس خواهید داشت. با این که هر از گاهی همه افراد در مورد خودشان دچا شک و تردید می شوند، اعتماد به نفس پایین می تواند احساس ناامنی و ناامیدی بوجود بیاورد. شاید بتوانید چیزهایی که روی کم شدن اعتماد به نفستان نتاثیر گذاشته را تشخیص دهید مثل مورد زورگویی قرار گرفتن یا احساس تنهایی یا ممکن است دلیلش را نشناسید. با این حال با رعایت نکاتی که در ادامه مقاله به آن اشاره می شود می توانید به افزایش اعتماد به نفس تان کمک کنید :
برای افزایش اعتماد به نفس با خودن مهربان باش

صدای درونتان که به آن توجهی نمی کنید قوی تر از چیزی است که فکرش را بکنید. تلاش کنید با خودتان مهربان باشید و با افکار منفی مقابله کنید. یک قاعده خوب این است که همان طور که با کسی ک دوست دارید صحبت می کنید با خودتان حرف بزنید. شاید در ابتدا برایتان سخت باشد ولی با کمی تمرین راحت می شود.
برای افزایش اعتماد به نفس خودتان باشد

مقایسه خودتان با دیگران آسیب زننده ترین کار ممکن است. سعی کنید روی اهداف و دستاوردهای خودتان تمرکز کنید نه این که کارهایتان را با دیگران مقایسه کنید. هیچ کس نمی تواند چنین فشاری را تحمل کند.
برای افزایش اعتماد به نفس حرکت کنید

ورزش یک راه فوق العاده برای افزایش انگیزه است ورزش کردن با بهتر شدن ظاهرتان به افزایش اعتماد به نفستان کم می کند. عرق ریختن باعث آزاد شدن هورمون اندورفین در بدن می شود هورمون اندورفین باعث ایجاد احساسات خوب در شما می شد.

هیچ کس کامل نیست

همیشه تلاش کنید بهترین نسخه از خودتان باشید ولی باید قبول کنید هیچ شخصی بی عیب و نقص نیست و هدف های غیر واقعی نداشته باشید.

یاد داشته باشید که هر کسی اشتباه می کند

شما باید از اشتباهاتی که انجام داده اید تجربه گرفته و رشد کنید اجازه ندهید اشتباهات ضعیفتان کنید. اشتباهاتتان را همیشه به خاطر داشته باشید و از آن ها درس بگیرید. به خاطر داشته باشید موفق ترین آدم ها هم مرتکب اشتباهات زیادی شده اند.

روی چیزهایی که می توانید تغییر دهید تمرکز کنید

احتمال این که درگیر چیزهایی شوید که از کنترل شما خارج اند، زیاد است ولی مسلما به دردتان نخواهد خورد سعی کنید انرژیتان را روی شناسایی مشکلاتی بگذارید که تغییر آن ها در اختیار شماست و روی این نکات تمرکز کنید.
اعتماد به نفس
افزایش اعتماد به نفس
کارهایی که باعث خوشحالتان می شود را انجام دهید

اگر وقت خود را صرف چیزهایی کنید که از آن ها لذت میبرید افکارتان به سمت مثبت پیش خواهند رفت. سعی کنید هر روز زمان کمی را به کارهای مورد علاقه تان بپردازید چه خواندن کتاب باشد یا آشپزی یا بیرون رفتن با دوستانتان برای هر کاری که باعث خوشحالی شما می شود حتما زمان بگذارید.
برای افزایش اعتماد به نفس به خاطر چیزهای کوچک جشن بگیرید

مثلا به موقع بیدار شدید. ( تیک )

تخم مرغ را به خوبی آب پز کردید ( برنده )

تشویق و جشن گرفتن به خاطر موفقیت های کوچک بهترین راه برای ساختن اعتماد به نفس و شروع احساسات خوب نسبت به خودتان است.
برای افزایش اعتماد به نفس مفید باشید

مفید بودن برای دیگران و کمک به آن ها مسلما روحیه شما را بهبود بخشیده و باعث می شود احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا کنید.
یک گروه حامی برای خودتان بسازید

افرادی را پیدا کنید که احساس خوبی به شما می دهند و از افراد منفی باف دوری کنید.